Inteligentne biuro – idea dziś, nie jutra. Poznaj innowacyjne urządzenie, które odpowiada na nowe potrzeby biurowe

Jak usprawnić przeprowadzanie telekonferencji? To szczególnie ważne w sytuacji, w której większość procesów biznesowych odbywa się zdalnie. Przyglądamy się możliwościom inteligentnego urządzenia​​ Lenovo ThinkSmart Hub 500.
Inteligentne biuro – idea dziś, nie jutra. Poznaj innowacyjne urządzenie, które odpowiada na nowe potrzeby biurowe

Przyszłość już tu jest

Znaleźliśmy się w sytuacji, która okazała się przyspieszoną lekcją technologii. W trybie natychmiastowym przyszło nam przestawić się na futurystyczny sposób pracy i działania. Musieliśmy przeorganizować wiele procesów biznesowych: telekonferencje, home office, zdalna rekrutacja, elektroniczny obieg dokumentów. Pandemia z pewnością pozwoliła pracodawcom, pracownikom i klientom oswoić się ze współpracą wirtualną. Zdaniem analityków zadziały się zmiany, które pozostaną z nami na dłużej w postpandemicznej rzeczywistości. Eksperci przewidują, że powrotu nie będzie, wrócimy do „nowej normalności”, w której część biznesu na stałe przeniesie się do sieci.

To również moment, który okazał się testem dla sprzętu, z którego korzystamy, wybrzmiały do tej pory niedostrzegane potrzeby. Odpowiedzią na te wyzwania są nowe rozwiązania technologiczne, a tych przybywa. Pandemia ma w końcu swoich wygranych i jest wśród nich właśnie branża technologiczna. Wygląda na to, że idea „smart office”, czyli inteligentnego biura (stosuje się w nim innowacyjne rozwiązania ze względu na ich wpływ na efektywność pracy) nie jest już pieśnią przyszłości, a nowym – niejako wymuszonym przez okoliczności – standardem.

 

Inteligentne telekonferencje

Przykładem urządzenia, które czyni biuro bardziej „smart” jest urządzenie szyte na miarę spotkań konferencyjnych. Odpowiada on na aktualne potrzeby zdalnego biznesu: umożliwia prowadzenie produktywnych spotkań wideo, zwiększa skuteczność pracy zespołowej, pozwala zaoszczędzić czas, który byłby potrzebny na podłączanie urządzeń, konfigurowanie ich itd.

Na rynku dostępny jest Lenovo ThinkSmart Hub 500​ – kompleksowe rozwiązanie do sal konferencyjnych, wyposażone w procesor Intel z technologią vPro, obrotowy ekran dotykowy, zintegrowane głośniki, dwa mikrofony i wbudowany system Dolby Audio. Sprzęt współpracuje z takimi platformami jak Microsoft Teams, Skype dla firm i Zoom Rooms.

Konfiguracja urządzenia jest łatwa i intuicyjna. Do uruchomienia platformy wystarczy jedno dotknięcie (dzięki antyodblaskowej powłoce na dotykowym ekranie nie zostają ślady palców). Udostępnianie materiałów za pomocą sprzętu następuje bardzo szybko, co naprawdę ułatwia pracę.

Ekran o przekątnej 11,6” z rozdzielczością wyświetlania 1920×1080 pikseli, a także jasnością na poziomie 300 nitów, może być obracany o 360 stopni, dzięki czemu każda osoba znajdująca się w pomieszczeniu może mieć do niego dostęp.

Hub 500 chroni prywatność użytkowników i dane firmy dzięki przodującym w branży rozwiązaniom zabezpieczającym ThinkShield. Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie Windows 10 IoT oferuje dodatkowe zabezpieczenia, a procesor Intel® Core™ i5-7500T 7. generacji z vPro™ ułatwia zarządzanie urządzeniami zdalnymi.

Sprzęt zajmuje bardzo mało miejsca na stole, dzięki czemu nadaje się do mniejszych sal konferencyjnych. Posiada pokrywę do porządkowania przewodów zamykaną przy pomocy zamka Kensington, aby chronić porty i zapobiegać przypadkowemu odłączaniu przewodów.

Lenovo ThinkSmart Hub 500

 

Biuro przyszłości

W ogólnym rozrachunku inteligentne urządzenie ThinkSmart Hub 500 pozwala zaoszczędzić pieniądze, czas i wysiłek.

Ponadto marka Lenovo zapowiada już polską premierę nowego modelu – ThinkSmart View. Powiększenie portfolio planowane jest w trzecim kwartale tego roku. Sprzęt Urządzenie został stworzony z myślą o pracownikach mobilnych. Ma pomagać w komunikacji biznesowej, łatwym, i bezpiecznym kontaktowaniu się ze współpracownikami – również w miejscach publicznych.

Urządzenia ThinkSmart wpisują się w ideę „smart office”, która ziści się szybciej niż przypuszczano. System pracy oparty wyłącznie na funkcjonowaniu w przestrzeni biurowej i spotkaniach zewnętrznych prawdopodobnie przekształci się w ekosystem łączący pracę w biurze, domu i zdalne spotkania. A biura czeka transformacja – kiedy okazuje się, że nie są konieczne, trzeba będzie przeformułować ich cel. Biuro (najbliższej) przyszłości będzie raczej pełniło funkcję inspirującej przestrzeni, która ma ułatwiać pracę, sprzyjać kreatywności i innowacyjności oraz zachęcać współpracowników do budowania więzi.


Artykuł powstał we współpracy z marką Lenovo