Inteligentny monitoring CCTV to gwarancja bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie. Poznaj jego zalety i dowiedz się, jak działa w praktyce

Jedna decyzja, wiele korzyści – tak można opisać wybór inteligentnego monitoringu CCTV.

Elastyczne rozwiązanie, oferowane przez Konsalnet, zapewnia nie tylko wyższy poziom bezpieczeństwa i skuteczności ochrony. Ma też wpływ na zwiększenie efektywności biznesu. Dodatkową zachętę do skorzystania z oferty stanowi czynnik finansowy. Szerszy zakres usług jest dostępny za te same pieniądze. 

Oferta może obejmować utworzenie jednego centrum monitorowania, które prowadzi nadzór przez cały czas funkcjonowania obiektu. W grę wchodzi też wsparcie przez 24 godziny na dobę. Inteligentny monitoring CCTV przydaje się w różnego rodzaju obiektach. Wśród nich są m.in. centra handlowe, hipermarkety, małe sklepy osiedlowe, centra logistyczne czy miejsca składowania towarów o wysokiej wartości.

Nie dla nieproszonych gości

Inteligentny monitoring CCTV wyróżnia się licznymi zaletami w porównaniu z tradycyjną telewizją przemysłową. Jego popularność rośnie, właśnie kosztem analogowych rozwiązań. Postęp technologiczny przekłada się na większą użyteczność i niezawodność iCCTV. Nowoczesne narzędzia mają duży wpływ na rozwój firmy, a także zdobycie przewagi nad konkurencją. Mogą stanowić istotny element strategii biznesowej np. w handlu.

System ma możliwość stworzenia bazy danych, tzw. czarnej listy. W efekcie następuje automatyczne poinformowanie o obecności niepożądanej osoby na terenie monitorowanego obiektu handlowego. Kamery mogą śledzić intruza. Podobnie jak kogoś zachowującego się podejrzanie, a wskazanego przez operatora. Jeśli ktoś zechce dostać się do budynku przez dach, to zamiar ten nie umknie inteligentnemu monitoringowi. Kamery obejmują elewację obiektu, co przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa i skuteczności ochrony.

Tradycyjna telewizja przemysłowa może rejestrować obraz z parkingu znajdującego się obok obiektu handlowego. Inteligentna platforma oferuje funkcję czarnej listy samochodów, które parkują przez cały dzień na parkingu dla klientów. Ponadto system wskazuje też pojazdy zajmujące 2 miejsca parkingowe jednocześnie. Koszyki sklepowe pozostawione w nieodpowiednim miejscu? Informacje o tym mogą zostać również przekazane, co pozwoli na szybką reakcję i np. odblokowanie parkingu czy przejścia.

Zastosowanie monitoringu CCTV pozwala na usprawnienie działania parkingu. W tym celu należy dokonać integracji kamer z systemem kasowym i szlabanami. Użytkownik może otrzymywać wiadomości o zbyt długiej kolejce pojazdów.

 

Bezpieczeństwo pod kontrolą

Klient z branży handlowej powinien rozważyć ofertę stałego monitorowania stref zabronionych. Jeśli więc dojdzie w nich np. do składowania materiałów zabronionych, to nieprawidłowości nie umkną inteligentnej platformie CCTV. Informacje przekładają się nie tylko na podniesienie bezpieczeństwa i higieny pracy. Również pozwalają na lepsze zarządzanie powierzchnią do magazynowania.

System gwarantuje też kontrolowanie składowania palet czy pudełek w alejkach sklepowych. Wpływa to nie tylko na przepustowość i satysfakcję klienta. Również na bezpieczeństwo podczas ewentualnej ewakuacji.

Inteligenta platforma CCTV umożliwia zdobywanie danych, które zwiększają efektywność biznesu w handlu. Jeśli przedsiębiorca chce wiedzieć, ile czasu klienci poświęcają na zakupy, to uzyska potrzebne informacje. System dokona obliczeń na podstawie rozpoznawania twarzy przy wejściu i wyjściu z obiektu. Ponadto poinformuje o liczebności grupy, która nic nie kupiła. W tym przypadku wykorzystane zostaną dane o wyjściach przez bramki dla klientów opuszczających sklep bez zakupów.

Oko kamery zwróci też uwagę na zaangażowanie personelu w obowiązki służbowe. Zainteresowani mają szansę porównać, ile czasu pracownik pracuje (np. na sali sklepowej), a ile przebywa na zapleczu.