Kolejna beta iOS 17 już dostępna. Oto, jakie nowości pojawią się na Twoim iPhonie

Chociaż iOS 17 został szczegółowo zapowiedziany podczas WWDC na początku czerwca, to wcale nie oznacza, że Apple ujawnił wówczas wszystkie przygotowywane nowości. Wiele z nich odkrywamy na bieżąco, wraz z pojawianiem się kolejnych testowych wersji systemu operacyjnego dla iPhone’ów.
Kolejna beta iOS 17 już dostępna. Oto, jakie nowości pojawią się na Twoim iPhonie

Stabilna wersja systemu operacyjnego iOS 17 zadebiutuje już jesienią, wraz z serią iPhone 15. Tymczasem Apple wydał już trzecią wersję beta, zawierającą kilka ulepszeń dla popularnych aplikacji. Na razie korzystać z niej mogą osoby zarejestrowane w Apple Developer, ale spodziewamy się, że publiczna beta pojawi się już za tydzień lub dwa.

Jakie zmiany przynosi iOS 17 beta 3?

Największą nowość zauważymy w Apple Music, gdzie będzie można zobaczyć napisy do utworów zgromadzonych w aplikacji. Wystarczy, że dotniemy trzech kropeczek obok utworu, pod którymi skrywa się rozszerzone menu – można to zrobić podczas odtwarzania, wyszukiwania, a także bezpośrednio z poziomu listy odtwarzania. Dzięki temu będziemy mogli przeczytać tekst piosenki oraz obaczyć informacje o ocenie jakości dźwięku konkretnego utworu.

Podczas czerwcowej konferencji Apple zapowiedział pojawienie się funkcji zdrowia psychicznego w aplikacji Zdrowie. Nowy system pozwala użytkownikom rejestrować codzienne nastroje i chwilowe emocje, sprawdzać informacje o czynnikach wpływających na ich samopoczucie oraz łatwo uzyskiwać dostęp do testów na depresję i poziom lęku często stosowanych w klinikach oraz do zasobów dostępnych w ich regionie. W najnowszej wersji beta dokonano kilku zmian estetycznych, przypisując kolory do określonych nastrojów, a także wprowadzając nowe odcienie dla przycisków i suwaków, aby lepiej dostosować je do wybranego nastroju. Apple dodał ponadto funkcję przypomnień, która pozwala na ustawienie alertów proszących o rejestrację nastrojów w wybranych przez nas porach dnia.

Aplikacja Zdjęcia też dostała niewielkie ulepszenie, na które natrafimy w menu sekcji Ostatnio usunięte. Pojawił się tam przycisk menu zawierający opcje odzyskiwania i usuwania, które wcześniej były oddzielnymi przyciskami w oknie głównym. Opcje Usuń wszystko i Odzyskaj wszystko ułatwiają przywracanie dużych pakietów obrazów usuniętych przez pomyłkę.

Nowości znajdziemy też w aplikacji Home, gdzie Apple dodał nowy ekran powitalny pokazujący ulepszenia oraz historię aktywności z poprzedniego miesiąca dla szerokiej gamy urządzeń. Dostępne są też nowe opcje świateł RGB z wstępnie wybranymi kolorami na dole interfejsu. Te opcje kolorów znajdziemy też w Centrum sterowania, co ułatwia dostęp.

Na razie tyle odkryto w iOS 17 beta 3, ale niewykluczone, że nowa wersja systemu kryje w sobie jeszcze jakieś niespodzianki. Jeśli chcielibyście sami ich poszukać, możecie zarejestrować się w Apple Developer, ale nie polecamy robić tego na iPhonie, którego używacie na co dzień, bo system w testowej wersji może zawierać sporo błędów. Lepiej poczekać do wydania stabilnej wersji albo przynajmniej do pojawienia się publicznej bety.