Kłótnie w polskich rodzinach nie są czymś niezwykłym. Niestety, wielu z nas nie nauczyło się trudnej sztuki rozmawiania z innymi, rozumienia ich emocji i osiągania kompromisu. Szczególnie wyraźnie widać to w przypadku rodziców, którzy często nie potrafią znaleźć wspólnego języka z dziećmi. W rezultacie mogą powtórzyć te same błędy wychowawcze, które popełnili ich rodzice i w ten sposób brak zrozumienia przenosi się na kolejne pokolenia.

Czy istnieją sprawdzone sposoby na dogadanie się z członkami rodziny? I jak mogą w tym pomóc nowe technologie? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: pedagog Maja Bartosiewicz i Tomasz Mularczyk, założyciel studia deweloperskiego MythicOwl.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o emocjach, uważności i technologiach dla najmłodszych oraz artykuły dla rodziców z magazynu "Coaching". Uwaga - po audycji na jej profilu facebookowym będzie można zdobyć kod na darmowe korzystanie z aplikacji Parenting Hero!

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 6 stycznia o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!