Jak działa szwajcarski scyzoryk?

Marzenie każdego „dużego chłopca” – wielofunkcyjny szwajcarski nóż oficerski nie tylko pozwoli przetrwać noc w lesie, ale także pomoże w życiu codziennym. Dzięki scyzorykowi firmy Victorinox otworzysz butelkę, zrobisz karmnik dla ptaków, oczyścisz świeżo złowioną rybę, ale także zadbasz o zęby i paznokcie oraz przyszyjesz oderwany guzik

Szwajcarskiego scyzoryka nie trzeba nikomu przedstawiać. Narzędzie od lat jest jednym z najbardziej znanych przykładów użyteczności oraz wysokiej jakości, z których znane są produkty pochodzące z alpejskiego państwa.

Szczególnym uznaniem na świecie już od ponad stu lat cieszy się Swiss Army Knife (szwajcarski nóż oficerski) produkowany przez firmę Victorinox. Wielofunkcyjne urządzenie  z charakterystyczną rękojeścią w czerwonym kolorze od opatentowania w 1897 r. przeszło wiele zmian. Jego z jedna odsłon zawierała aż 87 różnych narzędzi  i ponad 140 funkcji.

Do produkcji scyzoryków Victorinoxa wykorzystuje się wyłącznie stal nierdzewną, którą cechuje bardzo duża odporność. Aby zapewnić jej odpowiednią twardość, stal jest dokładnie hartowana i wyżarzana. Podczas szlifowania powierzchni noża dopuszczalna różnica w grubości nie przekracza 0,02 mm. Takie potraktowanie ostrza zapewnia jego bezproblemowe otwieranie i składanie.

W kolekcji szwajcarskich noży oficerskich dostępne są  nie tylko scyzoryki różnej wielkości, ale także kieszonkowe narzędzia typu SwissTool, w których każda funkcja ma własną sprężynę i jest zaopatrzona w precyzyjny mechanizm blokujący.  Zawodowi sportowcy doceniają zestawy wymyślone specjalnie dla nich – GolfTool to narzędzie z funkcjami dla golfistów jak choćby szpikulec ułatwiający wbicie podstawki pod piłeczkę, a BikeTool kryje w sobie aż 12 różnych urządzeń dla  rowerzystów.