Jak mądrze oddychać w czasie pandemii?

Oddychanie to kluczowy proces życiowy, dzięki któremu organizmy uzyskują energię do życia. To powtarzająca się sekwencja „wdech i wydech – wdech i wydech…” i tak przez cały czas.

WHO szacuje, że każdego roku 7 milionów ludzi umiera przedwcześnie, z powodu zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach oraz na zewnątrz, a najgorszy wpływ na zdrowie ludzi maja cząstki stałe (PM) 2.5, NO2 i O3. Wiele badań bezpośrednio wiąże wielkość cząstek z ich potencjałem powodowania nieodwracalnych problemów zdrowotnych. Małe cząsteczki, o średnicy mniejszej niż 2,5 μm (mikrometra) wywierają niekorzystny wpływ na zdrowie, ponieważ mogą przenikać do pęcherzyków płucnych i przedostać się do krążenia ogólnoustrojowego (krwiobiegu) rozprzestrzeniając toksyny do wszystkich narządów ciała, w zaledwie kilka sekund.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co wdychasz i jak ważne jest czyste powietrze, szczególnie, jeśli dużo czasu przebywasz w domu? 

Badania dowodzą, że wewnątrz pomieszczenia jest 100 razy więcej substancji toksycznych, niż na zewnątrz. Na zewnątrz wiatr, deszcz czy śnieg oczyszcza powietrze. Przebywając w zamkniętym pomieszczeniu, jesteśmy narażeni na różnego rodzaju alergeny, z których najsilniejsze to roztocza kurzu domowego. Dodatkowo inne substancje jak formaldehydy, benzeny, trójchloroetyleny zawarte m.in. w wykładzinach, dywanach, klejach, farbach, tapetach, a nawet w niektórych zabawkach dla dzieci niszczą nasz organizm. Nie zapominajmy o patogenach, takich jak wirusy, bakterie, grzyby, czy pleśnie, które też wdychamy, i które występują w naszym otoczeniu praktycznie przez cały rok. Ekspozycja na te drobnoustroje jest szczególnie niebezpieczna dla osób z Atopowym Zapaleniem Skóry oraz ze zdiagnozowaną, współistniejącą astmą.

Choroby układu oddechowego, problemy z koncentracją, problemy skórne, bóle głowy i gardła, rozdrażnienie – to tylko niektóre z objawów negatywnego wpływu zanieczyszczeń powietrza.

Powietrze wolne od wirusów i innych zanieczyszczeń dzięki technologii Therapy Air iOn®.

Istotą świadomego i bezpiecznego oddychania nie jest oddychanie samo w sobie, lecz decyzja, jakim powietrzem chcemy oddychać, szczególnie w naszym domowym zaciszu. Innymi słowy, poszukujemy maksymalnie skutecznych, bezpiecznych rozwiązań i oczekujemy efektów. Istnieje wiele urządzeń na rynku, lecz tylko niektóre pozwalają na eliminację bakterii, wirusów i pleśni niemalże w 100%. 

Takim urządzeniem jest Therapy Air iOn® marki Zepter, dostępny w www.ZepterSklep.pl

Therapy Air iOn® to zaawansowany i wysoce skuteczny system oczyszczania i jonizacji powietrza, który składa się z 5 potężnych filtrów eliminujących 99,9% unoszących się w powietrzu cząstek pyłu zawieszonego PM 2.5, bakterii, wirusów i substancji toksycznych. Urządzenie to zostało uznane za najlepszy oczyszczacz powietrza na rynku niemieckim (w 2016 i 2020r.) przez niezależną jednostkę testową (źródło: Experttesten Independent tests rank – Therapy Air Ion as the Best High-End Air Purifier on the market. Germany, 2016  & Germany, 2020).


Przewagą Therapy Air iOn® marki Zepter jest 5-filtrowy system oczyszczania powietrza:

 • Filtr antystatyczny zatrzymuje cząstki kurzu, włosy, sierść zwierząt. 
 • Filtr pośredni pochłania drobiny kurzu, pleśń i bakterie ≥ 1μ (mikrona) 
 • Filtr HEPA zwany filtrem absolutnym usuwa większość (99,9%) drobnych cząstek i dym tytoniowy. Pokryty jest on specjalną powłoką organiczną o właściwościach antybakteryjnych i antypleśniowych. 
 • Filtr antyalergiczny eliminuje szkodliwe bakterie, pleśnie i inne alergeny. To dwuwarstwowy filtr, który eliminuje 99,9% zanieczyszczeń, które mogą negatywnie oddziaływać na zdrowie. Zewnętrzna warstwa (nonwooven) pokryta jest specjalnym środkiem (srebro/ apatyt) usuwającym bakterie, pleśń, bakterie Legionelli, powodujących ciężkie zapalenie płuc lub w łagodnej postaci gorączkę Pontiac. Druga warstwa (main) zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego (Gingko Biloba), który usuwa alergeny, wirusy grypy, bakterie E. Coli — pałeczka okrężnicy i bakterie VRSA — gronkowiec złocisty.
 • Filtr z aktywnym węglem eliminuje nieprzyjemne zapachy i toksyczne gazy.

Oddychanie czystym powietrzem bez smogu i wirusów, a może jeszcze coś więcej?
Powietrze jest niezbędne do życia, ale dobrze oczyszczone powietrze jest absolutnie niezbędne do zdrowego życia. Tak, to truizm, ale jakże aktualny i bardzo na czasie.

Wybierając oczyszczacz do domu, warto zwrócić uwagę, czy produkt, który zamierzamy kupić, posiada odpowiedni system filtrów, ale także, czy ma opcję jonizatora. To bardzo ważna funkcja, którą posiada wyżej wspomniane urządzenie Therapy Air iOn® firmy Zepter. Wyposażone jest ono dodatkowo w specjalny generator jonów ujemnych. W naszym otoczeniu pełno jest bowiem niekorzystnych jonów dodatnich, wytwarzanych przez różnego rodzaju urządzenia elektryczne.

Oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń powietrze, dodatkowo nasycone jonami ujemnymi (jonizowane), bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie i ogólny stan zdrowia każdego człowieka. Udowodniono, że jony ujemne znacząco redukują ilość wirusów w powietrzu, chronią płuca przed stanami zapalnymi, przeziębieniem, grypą, astmą i chorobami wirusowymi, a także normalizują poziom serotoniny, poprawiając odporność, jakość snu, nastrój, czyli łagodzą skutki stresu i depresji. 

Średnia ilość jonów ujemnych w powietrzu, w pomieszczeniach zamkniętych wynosi od 50 do 100 J/cm3. Generator firmy Zepter wytwarza 220.000 J/cm3, podczas gdy, tylko powietrze w najzdrowszych środowiskach, zawiera więcej niż 100 000 jonów/cm3 (np. w pobliżu wielkich wodospadów).

Czy warto dodatkowo, za pomocą specjalnej technologii, oczyszczać powietrze we własnym domu, mieszkaniu, czy biurze? 

To chyba najwłaściwszy czas, aby samemu sobie zadać takie pytanie. Warto przy tym, mieć na uwadze, iż każdego dnia wykonujemy ok. 22 tysięcy oddechów, a z każdym oddechem wdychamy od 40 do 75 tysięcy cząsteczek pyłu, które wraz z różnymi drobnoustrojami trafiają do naszych płuc. 

Lista unikatowych cech urządzenia, które różnicują je na tle konkurencyjnych rozwiązań:

 • Walory wizualne – wąska, smukła konstrukcja sprawia, że urządzenie nadaje się do powieszenia na ścianie, a szeroka paleta kolorów zapewnia świetny efekt dekoracyjny.
 • Tryb operacji czyszczenia rytmicznego – tryb został zaprojektowany w celu zapewnienia optymalnej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu i szybkiego usuwanie zanieczyszczeń.
 • Cicha praca w nocy (tryb nocny) – urządzenie automatycznie pracuje cicho, aby stworzyć przyjemną atmosferę w nocy.
 • Bezpieczeństwo użytkowania – wszystkie operacje zatrzymają się automatycznie po otwarciu przedniej pokrywy. Powietrze wlot / wylot jest zaprojektowany w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zapobiegania wypadkom. 
 • Tryb dziecięcy – prędkość cyrkulacji powietrza jest obniżona, aby dzieci nie odczuwały chłodu.
 • Nastrojowe światło – możesz wybrać kolor lampki z przodu urządzenia, tak aby stworzyć nastrojowe oświetlenie w pomieszczeniu.

Urządzenie Therapy Air iOn®  w wersji SPECIAL EDITION (z rozszerzoną, unikatową kolorystyką) dostępne tylko w www.ZepterSklep.pl

Specjalnie dla wymagających klientów, stworzona została kolekcja SPECIAL EDITION, czyli wielobarwna linia oczyszczaczy powietrza, które mogą być doskonałą dekoracją dla każdego pomieszczenia.