Dzięki kryminałom i serialom takim jak "CSI: Kryminalne zagadki" (kolejno Las Vegas, Miami i Nowego Jorku) czy "Kości" szeroka publiczność mogła zapoznać się z metodami pracy policjantów, techników i prokuratorów. I choć seriale te są pełne nieścisłości i przekłamań, wzbudziły zainteresowanie kryminalistyką, które przekłada się także na liczbę studentów chcących w przyszłości zająć się wyjaśnianiem tajemnic zbrodni. Rozwój nauki i technologii daje organom ścigania coraz większe możliwości uzyskania odpowiedzi na klasyczne pytanie z kryminałów - kto zabił? Przybywa też jednak badań wskazujących na to, że nawet najdoskonalsze metody analityczne nie są pozbawione wad.

Jak nowe technologie wpływają na kryminalistykę? I do czego przyszłym prawnikom może się przydać wirtualna rzeczywistość? O tym opowie mój gość w studiu TOK FM - prof. Monika Całkiewicz z Akademii Leona Koźmińskiego.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej, a także artykuł o zastosowaniu VR do nauczania przyszłych prawników.

Nowego odcinka "Człowieka 2.0" możecie posłuchać 19 sierpnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!