Jak połączyć naukowców z biznesem? Jak zbudować most między instytucjami i mediami w sprawie nauki?

Odpowiedź brzmi “Program E(x)plory” – to wyjątkowe przedsięwzięcie, które działa w Polsce od 7 lat. W tym czasie powstała ogromna społeczność naukowców, pasjonatów i popularyzatorów działających wspólnie dla dobra nauki.

Jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości. E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Program E(x)plory od 2012 roku odkrywa naukowe talenty. W tym czasie udało się stworzyć społeczność ponad 1200 młodych naukowców, którzy zgłosili do konkursu 1002 projekty naukowe. W ciągu 7 edycji odbyło się 35 wydarzeń dla pasjonatów innowacji i technologii. Wzięło w nich udział około 25 tysięcy osób. O wyborze najlepszych pomysłów decydowało już ponad 100 jurorów.

W ramach E(x)plory organizujemy wydarzenia, które popularyzują naukę, innowacje, a także stwarzają możliwości poznania młodych i twórczych naukowców z inwestorami. Do tej pory zorganizowaliśmy 35 wydarzeń dla pasjonaów nauki i technologii w różnych miastach Polski, w których wzięło udział łącznie 25 500 osób.

E(x)plory tworzy społeczność innowatorów i naukowców i innowacyjnego biznesu, dając im przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów. W tym celu organizujemy Kongresy E(x)plory, podczas których młodzi innowatorzy, dojrzałe startupy, inwestorzy mogą się spotkać i nawiązać relację biznesową. Chcemy, aby wydarzenia te były źródłem inspiracji. Do tej pory w kongresach E(x)plory uczestniczyło ponad 500 innowatorów. Program E(x)plory jest stale wspierany przez blisko 100 partnerów.

Zobacz jak E(x)plory rozruszały umysły i wyobraźnię gości i jurorów w 2018 roku, w Gdyni.