Jak robić zakupy na smartfonie? Poznaj kilka kroków do udanych zakupów

Zakupy online to już niemal standard. Polacy często i chętnie kupują w sklepach internetowych, a przy tym wyszukują wysokiej jakości produkty w bardzo atrakcyjnych cenach, których próżno szukać na sklepowych półkach.

Zakupy online to jednak nie tylko komputer, czy laptop, a coraz częściej smartfon – nieodłączny towarzysz większości z nas. Jak kupować z głową przez telefon komórkowy? Na to pytanie odpowie Elisa TroikeHead of Mobile Marketing serwisu zakupowego ShopAlike.

ZNAJDŹ i ZAINSTALUJ BEZPŁATNE APLIKACJE

Najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach tym bardziej, że większość z nich oferuje bezpłatne aplikacje, które możemy pobrać w App Store, Google Play oraz Windows Store. Łatwe do zainstalowania aplikacje pozwalają czerpać jeszcze większą radość z zakupów mobilnych, ponieważ  w szybki i sprawny sposób możemy przeglądać oferty różnych sklepów internetowych.

SKORZYSTAJ Z PLATFORMY ZAKUPOWEJ

Aby upolować najlepsze okazje cenowe,  warto skorzystać z opcji, jaką dają nam platformy zakupowe, jak na przykład ShopAlike, ale również różnego rodzaju porównywarki cenowe tj.: Ceneo, Idealo lub Nokaut. Nie ważne, czy będzie to płaszcz, bilety lotnicze, czy sprzęt AGD możemy w jednym miejscu porównać setki ofert i wybrać tę najlepszą. Ciekawym trikiem, jest możliwość porównywania ofert cenowych danego produktu w tym samym czasie, gdy jesteśmy na przykład na zakupach i zastanawiamy się w sklepie czy dana pralka lub buty nie będą dostępne online w bardziej korzystnej cenie.

Platformy zakupowe umożliwiają zakupy w sprawdzonych sklepach internetowych, nie tylko tych największych i najpopularniejszych, ale także mniejszych, jeszcze nieodkrytych, które sprzedają produkty najczęściej w dużo atrakcyjniejszej cenie.

KORZYSTAJ Z FUNKCJI FILTROWANIA I SORTOWANIA PRODUKTÓW

Aplikacje mobilne posiadają zazwyczaj dosyć rozbudowane FILTRY, dzięki którym możemy dokładnie określić, jaki produkt nas interesuje nie tylko pod względem ceny, ale również koloru, rozmiaru, materiału, a nawet i formy preferowanej przesyłki. Niektóre aplikacje intuicyjnie sugerują także podobne produkty do wyszukiwanych przez nas, przez co oferta znacznie się powiększa.

DODAWAJ WYBRANE PRODUKTY DO ULUBIONYCH

Niezdecydowani użytkownicy mogą zapisywać wybrane produkty i wracać do nich po głębszym namyśle. Jest to doskonała funkcja dla tych z nas, którzy lubią dwa razy sprawdzić zanim zdecydują się na ostateczny zakup. To również bardzo przydatna opcja, gdy podobają nam się różne rzeczy. Zapisując je w zakładce ULUBIONE możemy nadal wędrować po wirtualnych półkach sklepowych bez obaw, że stracimy produkt z oczu lub nie będziemy potrafili znaleźć go ponownie.

ZAUFAJ APLIKACJOM MOBILNYM

Jest to podstawowa i najważniejsza zasada dla tych z nas, którzy wciąż obawiają się ryzyka związanego z kupowaniem przez urządzenia mobilne.  Aplikacje mobilne, w szczególności te darmowe i sygnowane przez sprawdzone sklepy, które znamy z pulpitu naszego komputera,  dają nam gwarancję  całkowicie bezpiecznych zakupów. Wystarczy ściągnąć właściwą dla naszego systemu operacyjnego aplikację, najczęściej intuicyjnie zaprojektowaną i pozbawioną zbędnej treści reklamowej. Zakupy przez telefon mogą stać się prawdziwą gratką dla poszukiwaczy super okazji i dostarczyć nam dużo satysfakcji!


Elisa Troike pracuje na stanowisku Head of Mobile Marketing w międzynarodowej firmie Visual Meta GmbH, będącej twórcą platformy zakupowej ShopAlike, skupiającej sklepy internetowe w jednym miejscu i działającej w blisko 20-stu krajach na Świecie, również w Polsce.  

Aplikację ShopAlike można pobrać bezpośrednio na stronie: http://www.shopalike.pl/apps.html