Jak technologię można wykorzystać w sporcie?

Sport staje się coraz bardziej popularny. Modne kluby fitness pękają w szwach, a na ulicach spotkać możemy coraz więcej biegaczy czy rowerzystów. Producenci nowinek technologicznych również podążają za tą modą i wprowadzają do swojej oferty coraz to nowe gadżety przydatne wszystkim sportowcom.

Miłośnicy sportu mogą wybierać z szerokiej oferty produktów, które mają na celu poprawienie efektywności, zwiększenie motywacji lub po prostu urozmaicenie treningu. Wbrew pozorom wszystkie te nowości nie muszą być bardzo drogie. Może je mieć tak naprawdę każdy. Pozwalają na to ciekawe propozycje kuponów rabatowych i innych opcji promocyjnych dostępnych w internecie.

Sportowy Hi-Tech

Ogromny wybór nowinek technologicznych dla sportowców może przyprawić o zawroty głowy. Satelitarne zegarki dla biegacza z wbudowanym odbiornikiem GPS i oprogramowaniem TomTom, pokładowy komputer dla rowerzysty czy inteligenta piłka to tylko nieliczne propozycje. Każdy, niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu uprawia, znajdzie coś, co pomoże w codziennym treningu.

Również producenci odzieży i obuwia sportowego nie próżnują. Przykładem może być firma Adidas, która jakiś czas temu do swojej oferty wprowadziła buty piłkarskie, które posiadają specjalny sensor. Potrafi on rejestrować ruchy zawodnika, jego szybkość i przyspieszenie, a także rozkład sił i ciężaru. Dane te można za pomocą portu IR przesłać do komputera, czy Iphona i tam przeanalizować. Zestaw mi-coach posiada także czujnik tętna. Parametry te dają nam informację o słabych i mocnych stronach i o tym, co należy jeszcze poprawić.

Ostatnią nowością jest elektroniczny asystent arbitra zbiera informacje na temat decyzji sędziów liniowych, a także może odtworzyć powtórkę sytuacji. Wprowadzenie takiego gadżetu na boiska pomogłoby uniknąć wielu kontrowersyjnych sytuacji.

Gdzie szukać kuponów rabatowych?

Najnowsza technologia ma jednak swoją słabą stronę – cenę. Warto wtedy korzystać z możliwości zniżek, jakie dają np. kupony rabatowe. Kuponów najlepiej szukać w serwisach, które specjalnie poszukują, zbierają w jedno miejsce i porządkują, jak na przykład kupon.pl. Znajdują się tam bony promocyjne posegregowane w odpowiednich kategoriach, dzięki czemu znalezienie konkretnej zniżki jest jeszcze prostsze. W kategorii Sport i Rekreacja, jak również Elektronika, które w tym wypadku najbardziej nas interesują, swoje rabaty udostępnia wiele sklepów internetowych, np. Butysportowe.com, Tadeinn.com czy Activeshop.pl.