Jak urządzić dom dla kota?

Właściciele kotów wiedzą, jak trudno stworzyć przestrzeń życiową, która jest funkcjonalna zarówno dla ludzi i kotów, a do tego jeszcze dobrze się prezentuje. Jackson Galaxy i Kate Benjamin pomagają odpowiednio urządzić wnętrze krok po kroku, by stworzyć szczęśliwy i stylowy dom dla wszystkich mieszkańców.

W książce „Kotyfikacja” siły połączyli Jackson Galaxy, gwiazda programu „Kot z piekła rodem” w telewizji Animal Channel oraz Kate Benjamin, założycielka popularnej strony Hauspanther.com, zajmującej się projektowaniem sprzętów, gadżetów i udogodnień dla kotów. W pierwszej części książki w przejrzysty sposób tłumaczą, jak koty postrzegają swoje otoczenie i jak wystrój mieszkania wpływa na ich zachowanie. Okazuje się, że wprowadzenie odpowiednich zmian pozwala zredukować wiele problemów behawioralnych, obniżyć stres wszystkich mieszkańców i pozbyć się problemów zdrowotnych. Ostatecznie, jeżeli kot jest szczęśliwszy, to jego właściciel również, a w dodatku więź między nimi się wzmacnia.

Następnie autorzy udowadniają, że wcale nie trzeba zapełniać swoich domów szkaradnymi wieżami dla kotów i nieładnymi legowiskami kupionymi naprędce w sklepie z artykułami dla zwierząt. Przedstawiają za to inspiracje i pomysły na samodzielne stworzenie wnętrza przyjaznego kotom. Czytelnicy znajdą ponad dwadzieścia zabawnych i funkcjonalnych projektów, które można wykonać własnoręcznie, m.in. na: drapaki, legowiska, kocią telewizję w oknie, pomosty treningowe, plac zabaw zwisający z sufitu, fontannę czy koci mostek.

„Kotyfikacja” jest przystępnie napisana, zawiera mnóstwo zdjęć i szkiców oraz dużo inspirujących pomysłów. Bez względu na to, czy dzielisz dom z jednym kotem, czy z kilkoma, musisz mieć tę książkę! Są tu świetne projekty na każdą kieszeń i dostosowane do różnych umiejętności. Pięć gwiazdek (na pięć możliwych) – Examiner.com, portal amerykański

Jackson Galaxy i Kate Benjamin wiedzą, jak zmienić twoje mieszkanie w koci raj, bez rujnowania wystroju wnętrz – „New York Daily News”, dziennik amerykański


Autorzy książki: 

Jackson Galaxy – jest kocim behawiorystą i gospodarzem programu „Kot z piekła rodem”, hitu telewizji Animal Planet. Jest autorem książki „Kocia magia”, która ukazała się w kwietniu 2014 r. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Kate Benjamin – założyła w roku 2007 bloga Moderncat, a jej ostatnie śmiałe przedsięwzięcie to popularna strona z projektami dla kotów Hauspanther.com. Jest częstym gościem programu „Kot z piekła rodem”, gdzie pomaga Jacksonowi tworzyć przyjazne domy dla kotów. 

Więcej informacji o książce