Wygląd

Jeśli nie chcesz wyglądać jak małolat, wybierz elektryczną elegancką hulajnogę. Na rynku znajdziemy hulajnogi posiadające niechlujne okablowanie, ale i też estetyczne hulajnogi, które są symbolem przemyślanego designu.

W dobrej hulajnodze wszystkie elementy sterujące powinny być w zasięgu ręki.  Konstrukcja powinna być składana, aby móc w szybki i łatwy sposób przenosić i przechowywać takie urządzenie. W wielu sklepach na przykład morele.net jest tyle modeli, że można swobodnie dobrać wygląd hulajnogi do swoich potrzeb. Nawet jeśli wygląd hulajnogi nie jest priorytetem, warto pochylić się nad tą kwestią.

Waga hulajnogi

Wybierając hulajnogę na prąd, należy wziąć pod uwagę zarówno ciężar nośny pojazdu, który wpływa na jego przenośność, jak i limity wagowe dla jeźdźców. Zatem wybierając hulajnogę, weź pod uwagę dystanse, jakie chcesz nim pokonywać oraz ile ważysz. Najlżejsze modele potrafią ważyć jedynie 26 kg i potrafią udźwignąć człowieka ważącego 120 kg.

Moc silnika

Dobra hulajnoga elektryczna powinna mieć moc silnika co najmniej 250 W. To wystarczy, aby jeździć na płaskim terenie i przez małe pagórki. Na rynku znajdziemy również hulajnogi z dwoma silnikami lub posiadające mocniejszy pojedynczy silnik – drugi wariant jest idealny dla osób poruszających się po wysokich wzgórzach.

Zasięg kilometrowy na jednym ładowaniu

Żywotność baterii skutera elektrycznego wpływa na to, jak często trzeba będzie go ładować. Jeśli podróżujesz elektryczną hulajnogą na długich dystansach, będziesz musiał się upewnić, że pełne naładowanie baterii pozwoli Ci dotrzeć tam, gdzie chcesz. Musisz także zwrócić uwagę na to, jak długo trwa ładowanie takiej hulajnogi. Dobre hulajnogi pozwalają przemierzyć 25 km, a ich ładowanie trwa jedynie 4-5 godzin.

Prędkość maksymalna

W trakcie szukania modelu dla siebie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jak szybko chcesz jeździć. Upewnij się, aby wybrać hulajnogę, która będzie bezpieczna w każdych warunkach atmosferycznych. Maksymalna prędkość dla większości hulajnóg wynosi około 30 km/h, ale może się okazać, że nie będziesz musiał jeździć tak szybko.