Choć cywilizacja zmienia się na naszych oczach, często nie doceniamy tempa, w jakim się to dzieje. Jeszcze niedawno specjaliści prognozowali, że pierwsze zmodyfikowane genetycznie dziecko przyjdzie na świat w 2030 r., a tymczasem możliwe, że stało się to już w tym roku. Szybko rozwija się też sztuczna inteligencja - należąca do Google firma Waymo uruchomiła już (choć w bardzo ograniczonym zakresie) usługi oparte o autonomiczne samochody.

Jakie zmiany czekają człowieka wskutek coraz większych możliwości ingerowania w DNA? I jak wpłyną na nas coraz potężniejsze algorytmy sztucznej inteligencji? O tym opowie mój gość w studiu TOK FM - dr Grzegorz Lindenberg, socjolog, publicysta, autor książki „Ludzkość poprawiona”.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o przyszłości technologii, automatyzacji i rynku pracy, cyfrowej wojnie, transhumanizmie i społeczeństwie przyszłości.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 29 grudnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!