Jak zmienia się seksualność i bliskość w erze nowych technologii? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM! W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o seksie, bliskości i miłości w wersji 2.0.

Od dawna chciałem zrobić taką audycję. O seksie, seksualności, miłości i bliskości mówi się w najróżniejszych kontekstach, ale bardzo rzadko patrzy się na te zjawiska przez pryzmat zmian technologicznych. A jeśli już, to pojawia się mnóstwo mitów i uproszczeń. Czy seks plus technologie to “tylko” cyberseks? A może nasze życie intymne mogą wzbogacić nie tylko najnowsze zdobycze techniki, ale również “klasyczne” gadżety erotyczne lub dalekowschodnie techniki medytacyjne?

Trudno sobie wyobrazić lepszy termin na taką rozmowę o seksie niż walentynkowy wieczór. Być może część z was będzie wówczas baaardzo zajęta, ale mam nadzieję, że znajdziecie czas na posłuchanie radia. Bo porozmawiamy m.in. o tym, jaki wpływ na współczesną seksualność wywarła książka “Fifty Shades of Grey” (np. w zakresie erotycznych eksperymentów), której ekranizacja właśnie wchodzi do kin.

Ten odcinek “Człowieka 2.0” to część programu FameLab – Rzecznicy Nauki. Współprowadzącą audycję będzie Magda Jagielska, finalistka konkursu FameLab, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i British Council. Wspólnie porozmawiamy z dwiema specjalistkami od seksu: Izabelą Dziugieł (psycholożką, psychoterapuetką, seksuolożką, autorką bloga „Sex, kłamstwa i terapia”) i Izabelą Jąderek (seksuologiem SWPS).

Zobaczcie ciekawą rozmowę z Izabelą Jąderek:

Polecam archiwalne archiwalne audycje o cyberemocjach, sextingu i uważności, a także artykuły “Szczytowanie na żądanie“, “Miłość w czasach korporacji” i “Wolność w miłości“.

Walentynkowego odcinka “Człowiek 2.0” możecie posłuchać 14 lutego po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!