Jak znaleźć kompromis między bezpieczeństwem technologii a prywatnością? [AUDYCJA]

Zagrożeń w internecie przybywa. Czy obrona przed nimi musi wiązać się z utratą prywatności? O to będę pytać w mojej audycji na antenie TOK FM w najbliższą sobotę po godz. 20!

Punktem wyjścia do dyskusji będzie raport BezpieczniejwSieci.org, dotyczący polskich internautów. Wynika z niego m.in., że 2/3 z nas doświadczyło utraty danych, a 40 proc. dostało maile z próbą wyłudzenia informacji. Ale aź 1/3 internautów nie posiada dużej wiedzy na temat ochrony komputera i danych, a 20 proc. nie sprawdza siły ważniejszych haseł. Jednocześnie 80 proc. internautów korzysta przynajmniej raz w miesiącu z usług finansowych online. Co trzeci płaci przelewami internetowymi przynajmniej raz w tygodniu, niemal równie wielu opłaca online rachunki bieżące.

W czasie audycji “Człowiek 2.0” porozmawiamy także o niedawno odkrytym zagrożeniu o nazwie Heartbleed. W studiu ze mną będą:

  • Matt Komorowski, szef sprzedaży we Wschodniej i Centralnej Europie z firmy PayPal,
  • Marcin Olender, zastępca dyrektora działu obsługi klienta i wdrażania innowacyjnych rozwiązań z Akademii Leona Koźminskiego,
  • Kamil Śliwowski, ekspert od bezpieczeństwa i prywatności w Internecie z Fundacji Panoptykon.

Polecam także:

Ciekawa infografika przygotowana przez IIBR:

Audycji możecie posłuchać 3 maja po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępna jako podcast na stronie archiwum oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!