Jak zostać milionerem? Poznaj 7 kroków do bogactwa

Jak zostać milionerem w Polsce? Czy jest to rzecz niemożliwa do osiągnięcia? Z jakimi wyrzeczeniami i trudnościami musi mierzyć się osoba, która dąży do wzbogacenia się? Koniecznie zapoznaj się z naszymi praktycznymi wskazówkami, które być może przybliżą cię do własnego sukcesu. Zostań milionerem i ciesz się finansową niezależnością.
Jak zostać milionerem? Poznaj 7 kroków do bogactwa

Jak zostać milionerem: Sprawdź się w prowadzeniu biznesu

Na etacie trudno jest zarobić naprawdę dobre pieniądze. Nawet jeśli jesteś dobrze opłacalnym specjalistą, to przyjdzie w końcu taki moment w karierze, gdy po prostu nie da się już zarabiać więcej lub aplikować na kolejne, jeszcze bardziej wymagające stanowiska. Poza tym twoim jedynym “klientem” jest de facto twój pracodawca. Nie ma więc możliwości dywersyfikacji świadczonych usług. Jeśli więc myślisz o dużych pieniądzach, lepiej postaw na własną działalność.

Zacznij od małego biznesu, który z czasem rozwiniesz w większą firmę, zatrudniającą ludzi itd. Na pytanie o to, jak zostać milionerem przedsiębiorcą, odpowiedź jest bardzo prosta, choć nie dla każdego oczywista: Rób to, co lubisz. Jeśli będziesz prowadzić biznes wyłącznie z chęci osiągania zysku, to jest prawie pewne, że go nie osiągniesz, a dodatkowo szybko się wypalisz i utracisz motywację.

 

 

Pasja się opłaca. Twój entuzjazm i dobre nastawienie zaraża ludzi wokół i motywuje ich do działania, a przecież jest to niezwykle ważne. Zauważ, że większość milionerów to pasjonaci, którzy czerpią radość z zarabiania na tym, co lubią lub cenią.

 

Jak zostać milionerem: Poszukuj alternatywnych metod zarabiania

Kolejna wskazówka częściowo łączy się z poprzednią, bo dotyczy przechodzenia z etatu na własną działalność. Nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę i składać wypowiedzenia, by zaczynać biznes od zera. Zamiast tego już podczas pracy etatowej poszukuj alternatywnych metod zarabiania, czegoś, co możesz robić w czasie wolnym.

Mogą to być Inwestycje lub inne formy aktywności zawodowej, wynajem nieruchomości itd. Wiele osób właśnie w taki sposób zaczyna robić “coś swojego”. Ale też jest to doskonały sposób na dywersyfikowanie źródeł dochodów w przyszłości.

 

Jak zostać milionerem: Uparcie dąż do wyznaczonych celów

Wiele zależy także od twojego nastawienia. Tak zwany mindset to coś, do czego przywiązują uwagę bogaci ludzie na całym świecie. Jest to jedna z ważniejszych odpowiedzi na pytanie, jak stać się milionerem.

Grasz, by wygrać. Wszystko, co robisz, robisz po coś. Jeśli twoim marzeniem jest dostatnie życie, to taki powinien być twój cel. Wiele osób nie dąży do sukcesu, bo nie wiedzą, czego oczekują od życia lub też “bogacenie się” jest czymś, co robią przy okazji i bez zbytniego koncentrowania się na tym. Ale taka strategia nie przynosi oczekiwanych rezultatów, bo dążenie do pierwszego miliona to szereg powiązanych ze sobą kroków. Jeśli lubisz marnować czas przed telewizorem, zamiast przeczytać mądrą książkę, a po południu, zamiast rozwijać zainteresowania biznesowe, wolisz uciąć sobie długą drzemkę, to raczej mała szansa, że osiągniesz sukces.

Skieruj swój wysiłek na cele i skup uwagę na tym, co tobie przynosi największe korzyści. Wykorzystaj dobę na tyle, na ile to możliwe. Ułóż sobie w głowie plan na przyszłość i działaj w myśl filozofii “prawa przyciągania”.

 

Jak zostać milionerem: Pamiętaj o tym, że dochód to nie majątek

Nigdy nie myl dochodu z majątkiem. To dwie różne wartości. Jeśli nie narzekasz na zarobki, ale zgromadzony kapitał – zamiast akumulować – “przejadasz”, to wciąż nie jesteś bogaty. Po prostu trwonisz aktywa i nigdy nie będą się one ciebie trzymać. Poza tym dostatek może być tylko chwilowy, bo jeśli nie masz planu na przyszłość, to jest wysoce prawdopodobne, że po latach “tłustych” mogą przyjść także te “chude”.

Warto powiedzieć w tym kontekście o różnego rodzaju symbolach statusu, takich jak luksusowe ubrania i dodatki lub drogie samochody. Faktycznie, milionerzy kupują takie rzeczy, ale tylko wtedy, gdy ich na to stać. Niektórzy, po zdobyciu określonej kwoty pieniędzy, “zachłysnęli się” sukcesem i – nie mając pojęcia, co zrobić z zarobionymi pieniędzmi – po prostu je wydali. Nie tędy droga. Warto pomyśleć o inwestowaniu i odkładaniu pieniędzy, także z myślą o godnej emeryturze.

Jak zostac milionerem? Zadaj sobie pytanie: czy drogi samochód to dla mnie mały miesięczny wydatek? Na tyle mały, ze za miesiąc i za rok będę mógł kupić dokładnie taki sam, nie zadłużając się i nie musząc odmawiać sobie czegoś innego? Czy mam już zgromadzoną odpowiednią poduszkę finansową, a aktywa na siebie zarabiają? Jeśli tak, to można to rozważyć. Do tego czasu warto jednak kupować tylko to, co niezbędne.

 

Jak zostać milionerem: Buduj sieć kontaktów

Często nie chodzi o to, kim teraz jesteś, a kogo znasz – ta zasada idealnie odnosi się do porad typu “jak szybko zostać milionerem“. Wartościowe kontakty, znajomości z wpływowymi i ambitnymi osobami, mogą przynieść więcej niż samo rozwijanie biznesu, choć oczywiście ten aspekt jest równie ważny. Nawet zwykła rozmowa może poskutkować niespodziewaną propozycją biznesową, której nie otrzymałbyś w żadnych innych okolicznościach. Właśnie dlatego warto dążyć do pozyskiwania i pielęgnowania znajomości, które mogą zaowocować w przyszłości.

Ale w jaki sposób zdobyć cenne kontakty? Warto poszukiwać w prestiżowych miejscach: klub golfowy, luksusowe Spa, business club, kort tenisowy itd. To tam spędzają czas zamożni ludzie.

 

Jak zostać milionerem: Uważnie zarządzaj finansami osobistymi 

To, ile czasu poświęcasz na planowanie i kontrolowanie domowych finansów, warunkuje również to, jak szybko zostać milionerem. W końcu zarządzanie własnymi finansami to połowa sukcesu.

Na bieżąco zapisuj wydatki, kontroluj przepływy na kontach oraz comiesięczne zobowiązania, rozdzielaj oszczędności na poszczególne cele (np. niespodziewane wydatki). Zbyt ciężko pracujesz na swój zarobek, by o niego nie dbać. A przejawem troski o pieniądze jest właśnie kontrolowanie ich przepływu.

 

Jak zostać milionerem: Rozsądne inwestycje to podstawa

Inwestowanie brzmi dobrze, ale trzeba być ostrożnym. Najlepiej inwestować tylko w te działania biznesowe, produkty i aktywności, które rozumiesz. Granie na giełdzie bez przygotowania merytorycznego to kiepski pomysł. Podstawą jest więc wiedza, zdobyta samodzielnie lub nabywana na drodze doświadczeń.

Warto także sięgać po profesjonalne porady specjalistów. Dobry prawnik, doradca podatkowy i finansowy to eksperci na wagę złota. Korzystaj z ich mądrości i wiedzy, bo mogą ci wiele przekazać.

 

Jak zostać milionerem: Zainwestuj w wiedzę

Najwięksi bogacze tego świata są jednogłośni – najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie. A konkretnie w wiedzę, kwalifikacje i umiejętności. To właśnie one pozwolą ci się rozwijać i zostaną z tobą przez całe życie. A taki kapitał warto pomnażać.

Warto uczestniczyć w kursach i konferencjach oraz korzystać z książek poświęconych twoim zainteresowaniom biznesowym. Zagadnienia związane z inwestycjami, przedsiębiorczością, ekonomią, finansami i psychologią to cenna, specjalistyczna wiedza, do której mają dostęp tylko nieliczni. Nie chodzi jednak o to, że jest ona niedostępna. Często jest na wyciągnięcie dłoni, ale nie każdy chce z niej korzystać. Jeśli więc wciąż zastanawiasz się, jak zostać milionerem, to jest to bardzo dobra droga na szczyt. Bo – jak wiadomo – wiedza to potęga.