Jaką przyszłość zapewnią nam technologie? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o trendach w rozwoju technologicznym.
Jaką przyszłość zapewnią nam technologie? [AUDYCJA]

Zbliżający się koniec roku to czas podsumowań. W ciągu ostatnich miesięcy pojawiło się wiele odkryć i wynalazków, które pobudzają wyobraźnię. Sztuczna inteligencja bije kolejne rekordy, roboty dają sobie radę z coraz bardziej skomplikowanymi zadaniami, a internet wpływa na świat “niewirtualny” mocniej niż kiedykolwiek wcześniej. Pojawiają się prognozy (takie jak raport firmy Forrester) dotyczące tego, jak rozwój technologiczny wpłynie na rzeczywistość w najbliższych latach.

Czy faktycznie da się przewidzieć przyszłość technologii? Które z nich zmienią nasze życie w najbliższych latach i jak wpłyną na nasze poczucie człowieczeństwa? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: dr Aleksadra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego i MIT oraz Krzysztof Zieliński z Gemiusa.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o przewidywaniu przyszłości (foresighcie), technologiach przyszłości, sztucznej inteligencji na rynku pracy, przyszłości płatności, mobilności i edukacji.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 9 grudnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!