Jakie mamy społeczeństwo informacyjne w Polsce? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM! W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o polskim społeczeństwie informacyjnym.

Koniec roku sprzyja podsumowaniom. Pojawiają się raporty dotyczące np. społeczeństwa informacyjnego w Polsce. Jeden z nich opublikował Główny Urząd Statystyczny, drugi – Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Pomyślałem, że to dobry punkt wyjścia do noworocznej dyskusji o tym, dokąd zmierza Polska w epoce cyfrowej. Czy jest z nami dobrze, źle czy tak sobie? I czego ważnego nie widać w liczbach i tabelkach?

Chciałem o tym porozmawiać z przedstawicielką/przedstawicielem ministerstwa, ale okazało się, że nikt nie może znaleźć czasu na nagranie. Co więcej, ministerialny raport tylko teoretycznie jest dostępny w internecie, ponieważ umieszczono go w serwisie minus.com (?), ale coś poszło nie tak i plik nie jest w tym momencie dostępny. Dość wymowne, prawda?

Dlatego o społeczeństwie informacyjnym AD 2014/2015 porozmawiam z Anną Mazgal, dyrektorką zarządzającą Centrum Cyfrowego Projekt: Polska i Kamilą Stępniowską, współzałożycielką Geek Girls Carrots.

Tak wyglądało społeczeństwo informacyjne w liczbach dwa lata temu:

Przypominam archiwalne audycje o e-państwie, otwartym rządzie, otwartych danych, patriotyzmie internetowym, digitalizacji kultury, bibliotekach 2.0, prywatności, otwartej nauce, prawach autorskich, mowie nienawiści i cyberemocjach. Jak widać, społeczeństwo informacyjne to temat bardzo szeroki!

Nowego odcinka “Człowiek 2.0” możecie posłuchać 3 stycznia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!