Jakie technologie przydają się podróżnikom? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o technologiach dla podróżników.

Rok temu rozmawialiśmy na antenie TOK FM o tym, jak nowe technologie dają coraz ciekawsze możliwości osobom spragnionym nieszablonowego wypoczynku. Tym razem postanowiłem skupić się na sprzęcie i usługach, z których korzystają współcześni podróżnicy. Niedawno na łamach “Focusa” tak pisał o tym Tomasz Augustyniak:

Pracownicy organizacji humanitarnych, reporterzy i naukowcy prowadzący badania w trudnym terenie często zabierają ze sobą wzmocnione dyski przenośne, smartfony i tablety, uszczelnione aparaty fotograficzne o magnezowych korpusach, a niektórzy używają pancernych laptopów o aluminiowej konstrukcji (np. Getac). Wiele z tych rozwiązań może się przydać również podróżnikom-amatorom. Trzeba jednak wybierać rozwiązania sprawdzone w praktyce przez innych i nie przeciążać plecaka ogromną ilością sprzętu. Tym bardziej, że czasami najlepiej działają rozwiązania najprostsze.

Czy faktycznie prostota jest tu kluczem? Które technologie sprawdzają się w ekstremalnych warunkach? I czy jest coś, czego technika nam nie zastąpi? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM:

  • Olga Drewnowska, lekarz weterynarii, podróżniczka, autorka bloga „Dusza Śpiewa”,
  • Tomasz Niebylski, dyrektor ds. wsparcia sprzedaży w SAP Polska,
  • Andrzej Tokarski, programista (lider zespołu) w Luxoft Poland, trener fitnessu.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o technologiach w podróży z 2015 r., fotografii cyfrowej, bieganiu, sile porażki i ekonomii współdzielenia.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 2 lipca po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!