Jesienny detoks: Jak oczyścić organizm przed zimą

Jesienią mamy do wyboru bardzo dużo zdrowych warzyw. Sprawdź które warto jeść, aby oczyścić organizm o tej porze roku.

Latem zwykle odżywiamy się gorzej niż w innych porach roku. Kuszące słodycze, szczególnie lody, wakacyjne wyjazdy pełne folgowania sobie, gazowane napoje i ogólna rozpusta. Teraz, będąc u progu zimy warto pomyśleć o oczyszczeniu organizmu. W zimne dni jemy często bardziej tłusto i nasz organizm musi być na to przygotowany. 

Oczyszczanie organizmu jest bardzo proste, wystarczy włączyć w nie kilka popularnych o tej porze roku warzyw i owoców. Detoks pomaga pozbyć się nagromadzonych toksyn oraz wspomaga organizm w walce z jesiennymi infekcjami. 

  • Jabłka – te popularne polskie owoce to prawdziwa skarbnica zdrowia. Są niskokaloryczne (około 80 kalorii w sztuce) i świetnie wspomagają pracę układu trawienia. Są lekkostrawne, zawierają wapń, potas, żelazo, fosfor i witaminy z grupy B. Aby w pełni korzystać z ich potencjału jedz je ze skórką. 
  • Buraki ćwikłowe – to prawdziwa skarbnica witamin! Ich naturalny barwnik ma właściwości przeciwzapalne, a dodatkowo regeneruje wątrobę. Zawierają dużo potasu, sodu, wapnia i magnezu, a także fosfor, żelazo, cynk i witaminy B1 oraz C. Polecane szczególnie osobom czynnie uprawiającym sport, bo skutecznie podnoszą wydolność.

CZYTAJ WIĘCEJ W SERWISIE KOBIETA.PL