Już w styczniu premiera nowego SEAT-a Leona. Wyznaczy przyszłość swojego segmentu?

SEAT Leon doczekał się 4. generacji! Najnowsza wersja jednego z ikonicznych modeli hiszpańskiego producenta zostanie przedstawiona 28 stycznia 2020 roku. Czego możemy się spodziewać?

Znamy szczegóły dotyczące nowej 4. generacji SEAT-a Leona!

Od premiery pierwszego SEAT-a Leon minęło 20 lat. Auto pozostaje jednym z najpopularniejszych modeli SEAT-a, a jego kolejne generacje utrzymują stały wzrost sprzedaży (wyprzedały się w ponad 2 milionach egzemplarzy!).

Każda odsłona Leona wyznaczała nowe standardy dla segmentu m.in. poprzez łączenie komfortu rodzinnego kompaktu ze sportowym charakterem.  

Wszystkie trzy generacje kompaktowego samochodu zostały zaprojektowane, opracowane i wyprodukowane w zakładach SEAT-a w Martorell pod Barceloną. Projekt pierwszej wersji Leona przygotował włoski projektant Giorgetto Giugiaro, drugiej – wyszedł spod ręki Waltera da Silva, a za trzecią był odpowiedzialny hiszpański projektant Alejandro Mesonero-Romanos. To również on stoi za najnowszą generacją modelu.

Czego możemy spodziewać się tym razem? W najnowszej 4. wersji Leona znajdzie się m.in. najnowocześniejsza technologia oświetleniowa. Przednie reflektory LED mają zapewnić kierowcy pełną widoczność na drodze, natomiast tylne światła na całej szerokości auta podkreślą jego design. Do modelu wprowadzono dynamiczne kierunkowskazy, które jeszcze skuteczniej przekazują innym uczestnikom ruchu komunikaty o planowanych manewrach, co zwiększy poziom bezpieczeństwa. W zupełnie nowym wnętrzu Leona pojawi się ponadto oświetlenie ambientowe.

Według zapewnień producenta czwarta generacja modelu po raz kolejny zrewolucjonizuje rynek samochodów kompaktowych i wyznaczy przyszłość swojego segmentu.

–  Udało nam się wynieść Leona na wyższy poziom funkcjonalności i estetyki. To model bardzo charakterystyczny, mający duży wpływ na cały segment. Za pomocą nowych lamp LED chcieliśmy jeszcze lepiej wydobyć jego niepowtarzalnego ducha – tłumaczy Mesonero-Romanos.

Więcej szczegółów na temat nowego SEAT-a Leon zostanie ujawnionych 28 stycznia 2020 o godzinie 19 podczas specjalnego wydarzenia w Martorell. Czekamy!