Kalendarze na 2014 rok od G+J Książki

Wydawnictwo G+J Książki przygotowało szeroką ofertę kalendarzy na nadchodzący rok. Oprócz wydawanego od ponad dekady legendarnego już kalendarza National Geographic nakładem G+J Książki ukażą się – tak jak w ubiegłym roku – kalendarze Martyny Wojciechowskiej i Beaty Pawlikowskiej. Nowością w ofercie jest kalendarz autorski Marka Kamińskiego. Wszystkie dostępne będą na rynku od 18 września.

Kalendarz National Geographic ukazuje się od 2002 roku. Wyróżnia się elegancką oprawą z tłoczeniami, a także wyjątkowymi panoramicznymi zdjęciami z całego świata, które ilustrują poszczególne tygodnie. Kalendarz NG na 2014 rok dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: brązowej i granatowej. W kalendarzu znalazły się takie elementy jak spis międzymiastowych i międzynarodowych numerów telefonów, przybliżone odległości między głównymi miastami w Polsce, terminarz miesięczny na rok 2014 i 2015 oraz spis adresów i telefonów.

Kalendarz Martyny Wojciechowskiej to inspirujący do zwiedzania świata terminarz zaprojektowany przez znaną podróżniczkę. W tym roku ukaże się w trzech wersjach z różnymi okładkami. Każdy miesiąc zawiera opisy i ciekawostki z innego kraju, wartego poznania. Poprzez barwne fotografie zaprezentowana została m.in. Brazylia, Polska, Iran, Madagaskar czy Japonia. W terminarzu znalazło się również miejsce na noworoczne postanowienia i cotygodniowe notatki.

W swoim kalendarzu Beata Pawlikowska zawarła 365 pozytywnych myśli, które mają motywować, inspirować i zachęcać do budujących zmian w życiu przez cały rok. Złote myśli podróżniczki ilustrowane są zabawnymi rysunkami jej autorstwa. W kalendarzu znalazły się również przepisy na zdrowe potrawy polecane przez Beatę Pawlikowską oraz informacje o ważnych świętach i festiwalach odbywających się na całym świecie, takich jak Festiwal Rydwanów w Indiach, Parada Mardi Gras w Nowym Orleanie czy Dzień Złego Wilka w Bułgarii. W sierpniu nakładem Wydawnictwa G+J Książki ukazał się również zaprojektowany przez Beatę Pawlikowską „Dziennik podróżnika”.

Kalendarz na 2014 rok przygotował również Marek Kamiński – podróżnik, polarnik, pisarz i filozof, prowadzący Fundację pod swoim imieniem, która pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji marzeń. Terminarz zawiera m.in. kalendarium na lata 2013, 2014, 2015, terminarz miesięczny na 2014 rok, oraz terminarz z każdym dniem na osobnej stronie. Ponadto znalazły się w nim wstępniaki otwierające każdy miesiąc, zdjęcia z licznych podróży autora, inspirujące cytaty, jednostki miar i wag, polskie i międzynarodowe numery kierunkowe, strefy czasowe, fazy Księżyca oraz horoskopy: chiński, indiański i celtycki.

Zobacz więcej na stronie: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,45,kalendarz.html