Kapsułki Ariel PODS® w nowym kartonowym opakowaniu i z nowymi możliwościami

Kapsułki do prania Ariel PODS® zyskały nowe, kartonowe opakowanie. To nie tylko rozwiązanie, które jest bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego, ale również posiada dodatkowe zabezpieczenie przed dziećmi i jest bardziej inkluzywne. Same kapsułki Ariel PODS®+ Extra Clean Power również doskonale piorą w niskich temperaturach, dzięki technologii COOLCLEANTM.
Kapsułki Ariel PODS® w nowym kartonowym opakowaniu i z nowymi możliwościami

Ariel PODS® w nowym opakowaniu. To nie tylko nowe wzornictwo

Nowe opakowanie ECOCLIC® to przede wszystkim nowy materiał. Miejsce plastikowego pudełka zajął bardziej przyjazny dla środowiska – karton. Opakowanie posiada certyfikat FSC, co oznacza, że jest wykonany z surowców pochodzących z dobrze zarządzanych lasów oraz materiałów z recyklingu. Z odzysku pochodzi ponad 70% włókien użytych do jego produkcji. Ponadto opakowanie nadaje się do ponownego przetworzenia. Z danych Procter & Gamble wynika, że jeśli każdy użytkownik kapsułek do prania Ariel PODS® zamieniłby opakowanie plastikowe na kartonowe, w całej Europie udałoby się zaoszczędzić do 6 500 ton plastiku rocznie[1].

Bezpieczne dla dzieci, łatwe użytkowanie dla osób z niepełnosprawnościami

Kartonowe opakowanie ECOCLIC® jest bezpieczne dla dzieci, jednocześnie jest bardziej ergonomiczne i wygodne w użyciu przez wszystkich dorosłych. Wystarczy nacisnąć zaznaczone pola po obu stronach kartonu. Tylko wtedy można podnieść jego górną część. Osoba dorosła może łatwo to zrobić jedną ręką, jednak dla dziecka będzie to niemożliwe. Zamknięciu kartonu towarzyszy wyraźne kliknięcie, dzięki czemu mamy pewność, że jego zawartość jest odpowiednio zabezpieczona. Z jednej strony dziecko nie ma odpowiednio szerokiego rozstawu palców, aby otworzyć opakowanie. Z drugiej, nie ma tak dużej siły, żeby je rozerwać. Karton jest bardzo solidny. Dodatkowo uważam, że jest to bardzo dobre zabezpieczenie przed upadkiem. Nawet jeśli dziecko ściągnęłoby opakowanie z wyższej półki (albo zrzuci je jakiś zdolny domowy kot), nadal pozostanie ono zamknięte.

Inną zaletą konstrukcji jest jej kanciastość. Plastikowe opakowania są zazwyczaj obłe i niezbyt ustawne. Kanciasty karton dużo łatwiej jest dosunąć do ściany, końca półki, czy umieścić w kącie szuflady. Dzięki temu zajmuje mniej miejsca.

Samo stworzenie nowego opakowania zajęło marce Ariel  aż cztery latach intensywnych testów, w których udział wzięło ponad 2 500 konsumentów z całej Europy. Wśród nich byli rodzice i osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, zaburzeniami wzroku i funkcji poznawczych. Dlatego też nowe pudełko ECOCLIC® jest bardziej inkluzywne i łatwe w użyciu dla każdego.

Dodatkowym udogodnieniem jest oznaczenie aplikacji NaviLens. Po zeskanowaniu oznaczenia na górze opakowania, osoby niedowidzące mogą w niej odsłuchać dokładny opis kartonu, wraz z instrukcją użytkowania kapsułek.  W górnej części opakowania znajduje się również delikatnie wytłoczone oznaczenia dotykowe z symbolem pralki. Dzięki temu osoby z zaburzeniami wzroku mogą mieć pewność, że kupują środek do prania. Są to rzeczy, na które większość z nas może kompletnie nie zwracać uwagi. Ale jeśli zastanowimy się, że nie każdy może mieć taki komfort użytkowania, zdawałoby się zwykłych, codziennych przedmiotów, wtedy zaczynamy dostrzegać jak dużo jest w stanie zmienić tak mała rzecz jak niewielka wypustka na opakowaniu.

Ariel COOLCLEANTM, czyli pierz w niskiej temperaturze

Najpierw kapsułka Ariel PODS®, potem brudne ubrania

Zrównoważone działania marki stojące za nowym opakowaniem ECOCLIC® dotyczą również samego procesu prania. Kapsułki Ariel PODS®+ EXTRA CLEAN POWER, posiadają innowacyjną technologię COOLCLEANTM , która pozwalają na skuteczne pranie w niskich temperaturach. Dzięki temu możemy łatwo usunąć nawet zaschnięte plamy po sosach, zupach, czy skrobi obecnej w żywności już w 30°C.

Jak niższa temperatura przekłada się na zmniejszenie wpływu na środowisko? Aż 60% śladu węglowego, wyliczonego na podstawie europejskiej średniej, pochodzi z procesu ogrzewania wody[2]. Obniżenie temperatury prania z 40°C do 30°C jest w stanie w ciągu sześciu miesięcy zmniejszyć emisję dwutlenku węgla bardziej niż wymiana wszystkich żarówek w domu na energooszczędne.  Gdyby cała Europa zmniejszyła temperaturę prania do 30°C, udałoby się zaoszczędzić aż 3,5 mln ton CO2 rocznie[3]. To, delikatnie mówiąc, robi różnicę!

Co więcej, piorąc w niższej temperaturze zaoszczędzimy energię będącą równowartością ładowania iPhone’a przez cały okres jego użytkowania.

Inną zaletą niższej temperatury jest dłuższa trwałość ubrań. Delikatne tkaniny nie lubią wysokich temperatur. Ale też zwykłe, bawełniane ubrania z czasem tracą kolor, albo zaczynają się powoli kurczyć. Nie wiem jak Wy, ale ja aż za dobrze znam sytuacje, w których zakładam koszulkę po praniu, a ona jest krótsza niż jeszcze kilka dni temu. Dlatego też osobiście możliwość prania w niższej temperaturze odbieram bardzo pozytywnie. A co z zabrudzeniami, które z ubrań najlepiej usuwają właśnie wysokie temperatury? Cóż, od tego mamy Ariel PODS®. To właśnie z tego powodu stosujemy detergent, który pozwala nam korzystać z niższych temperatur, a on zajmuje się tym, aby nasze ubrania były czyste i świeże.

Kiedy możemy spodziewać się nowego opakowania Ariel PODS® na sklepowych półkach? W zasadzie to… już. Producent od kilku tygodni wysyła je do dystrybutorów, więc podczas zakupów rozglądajcie się lub dotykajcie, bardzo dokładnie. Być może już na Was czeka.

[1] W porównaniu z obecnymi pudełkami Ariel z plastiku, w oparciu o rzeczywistą wielkość sprzedaży od lipca 2020 do czerwca 2021 w Europie Z WYŁĄCZENIEM ROSJI (opakowanie dotyczy zarówno opakowań pierwotnych, jak i wtórnych).

[2] Marka Ariel wykorzystuje Ocenę Cyklu Życia (LCA) produktu, aby lepiej zrozumieć cały proces powstawania i użytkowania  produktów do prania i zmierzyć ich wpływ na środowisko na każdym etapie. LCA pokazuje, że średnio 60% śladu węglowego prania pochodzi z fazy użytkowania, która obejmuje energię elektryczną wykorzystywaną do podgrzewania wody. W związku z tym obniżenie temperatury prania jest najważniejszą rzeczą, jaką można zrobić, aby zmniejszyć wpływ prania na środowisko.

[3] https://us.pg.com/blogs/pg-sustainability-tide-ariel-cold-water-wash/

Materiał powstał we współpracy z marką Ariel.

Lokowanie produktu