Jednym z zawodów najbardziej zagrożonych przez automatyzację ma być pracownik infolinii i telemarketer. W niedalekiej przyszłości takie osoby mogą zostać zastąpione przez czatboty - programy komputerowe, które potrafią prowadzić dialog z człowiekiem na czacie, a nawet głosowo. Dziś jednak nadal jest to technologia niedoskonała. Czatboty potrafią się zawieszać, gubią się przy bardziej złożonych pytaniach, a z drugiej strony wielu użytkowników darzy je na tyle dużym zaufaniem, że im się zwierza.

Jakie możliwości mają dzisiejsze czatboty? I do czego mogą być wykorzystane w przyszłości? O tym opowiedzą moi rozmówcy w studiu TOK FM: Maja Schaefer, prezes zarządu firmy Chatbotize oraz Leon Ciechanowski, psycholog z Uniwersytetu SWPS i Fundacji „Mózg!“.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o interakcji z robotami, kobiecych innowacjach, rynku pracy i nowych technologiach w psychologii.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 15 czerwca o godz. 14:20 (pierwsza część) i o godz. 14:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!