Kiedy roboty trafią pod strzechy? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM! W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o robotyce konsumenckiej.

Poznajcie Ralpha. Choć jest niewielki, dzielnie radzi sobie na radiowych korytarzach. Pozostawiony w spokoju, kiwa się delikatnie. Nie traci równowagi nawet, jeśli go szturchnę:

No tak, powinienem bardziej uważać. Tym bardziej, że takie maszyny w ciągu najbliższych lat mają coraz częściej pojawiać się wokół nas. Będą nas bawić, uczyć, pomagać nam, a czasem nawet występować w naszym imieniu (vide artykuł „Moja siostra bliźniaczka“) – do tego właśnie ma służyć Ralph. Rynek robotów konsumenckich ma niedługo być więcej wart niż sektory robotyki militarnej i przemysłowej razem wzięte.

Skąd takie prognozy? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Krzysztof Goliński z Akademii Młodego Hakera, grupy PanGenerator i School of Form oraz Dominik Nowak, współzałożyciel i prezes firmy Husarion. To z jej komponentów powstał Ralph. Polecam waszej uwadze kampanię Husariona w serwisie Kickstarter – można tam zamówić m.in. takiego właśnie robota! A widocznego na zdjęciu powyżej Piccolo (służącego do rysowania) każdy może zbudować sam, według dostępnego w sieci projektu. Nauczyć się tego można podczas kilkugodzinnych warsztatów, np. w Akademii Młodego Hakera.

Przy okazji przypominam archiwalne audycje o ożywionych przedmiotach, internecie rzeczy, nauce programowania dla najmłodszych, samochodach autonomicznych, drukarkach 3D i majsterkowaniu.

Nowego odcinka “Człowiek 2.0” możecie posłuchać 21 lutego po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Zapraszam!