Kiedy w naszych domach pojawią się hologramy? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o przyszłości technologii wideo.

Pewnie większość z was pamięta tę scenę z “Gwiezdnych wojen”:

M.in. dzięki niej zakładamy, że w mniej czy bardziej odległej przyszłości będziemy oglądali trójwymiarowe hologramy zamiast obrazów na ekranach telewizorów, komputerów itd. Jednak ta wizja nadal nie została zrealizowana. Owszem, na rynku są różne trójwymiarowe wyświetlacze, ale nie trafiają do naszych domów. Tam wciąż królują płaskie wyświetlacze (telewizory 3D, mimo wielkich nadziei, okazały się mało popularne). A wyścig technologiczny sprawia, że coraz trudniej jest nam wybrać technologię: HD czy 4K, LCD czy OLED?

W jakim więc kierunku zmierza ewolucja technologii wideo? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM:

Przy okazji polecam archiwalne audycje o nowych technologiach w sztuce i projektowaniu, wirtualnej rzeczywistości, wizjach science fiction, sterowaniu elektroniki gestami, telewizji przyszłości i nowoczesnych muzeach.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 31 października po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!