Kołdra obciążeniowa – odkryj sposób na dobry sen

Problemy ze snem dotykają aż 34% Polaków. Nie jest tajemnicą, że brak wystarczającej ilości wypoczynku przyczynia się do wielu groźnych schorzeń. Na szczęście do sklepów trafiła kołdra obciążeniowa. Sprawdź, czym się charakteryzuje i kiedy warto z niej korzystać.
Kołdra obciążeniowa – odkryj sposób na dobry sen

Dlaczego warto zadbać o dobry sen?

Regularny wypoczynek zapewni Ci dobre samopoczucie na co dzień. Osoby wyspane są dużo bardziej skoncentrowane i osiągają lepsze wyniki w pracy i nauce. Dlaczego tak się dzieje? Podczas snu mózg porządkuje informacje, które zgromadził w ciągu dnia i przekazuje je do kory mózgowej. W ten sposób utrwala wspomnienia.

Ponadto osoby wypoczęte cieszą się lepszym samopoczuciem. Na co dzień towarzyszy im spokój niezbędny do podejmowania niełatwych decyzji. To zasługa efektywnej pracy ośrodkowego układu nerwowego, a także równowagi hormonalnej. W dodatku regularny sen wzmacnia odporność przed infekcjami.

Tymczasem wielu z nas lekceważy właściwe podejście do wypoczynku. Śpimy za krótko i nie przykładamy wagi do starannego wyboru materaca czy pościeli. Przez ciągłe przemęczenie wzrasta ryzyko udaru mózgu, zawału serca czy cukrzycy typu II. W dodatku mogą pojawić się zaburzenia psychiczne, np. depresja.

Droga do dobrego snu rozpoczyna się od małych kroków. Kołdra obciążeniowa (sensoryczna) będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla osób, które chcą wreszcie cieszyć się komfortowym wypoczynkiem, a co za tym idzie – dobrym zdrowiem.

Krótka historia kołdry sensorycznej

Wszystko zaczęło się od dr. Temple Grandin, która zmagała się z autyzmem i prowadziła badania nad jego problematyką. W młodości źle znosiła wszelki kontakt cielesny. Ponadto bywała agresywna i zmęczona obcowaniem z ludźmi. Przełomem w jej naukowej karierze było skonstruowanie maszyny uciskającej. Po jej zastosowaniu większość studentów uznała ucisk za relaksujący i przyjemny. Pojawiły się głosy, że wynalazek redukuje uczucie stresu.

W dodatku badaczka przeanalizowała teorię integracji sensorycznej wysuniętą przez dr. A. Jean Ayres. Zakładała ona, że nacisk na ciało pozwala się zrelaksować i redukuje uczucie niepokoju.

Jednak pierwsza forma kołdry sensorycznej powstała w latach 90. ubiegłego wieku. Wówczas terapeutka Tina Champange wszyła obciążenie w przykrycie i dokładnie opisała jej wpływ na przeciwdziałanie depresji oraz huśtawkom nastroju. Wskazała na skuteczność w walce z bezsennością.

Kołdra obciążeniowa dzisiaj

Od pierwszych badań minęło wiele lat, lecz dorobek naukowy nie poszedł na marne. Kołdra obciążeniowa jest genialna w swojej prostocie. Charakteryzuje się wypełnieniem w formie kulek antyalergicznych, gryki bądź pestek owoców. Jak sama nazwa mówi, przykrycie obciąża ciało, co przekłada się na uczucie komfortu i ułatwia zasypianie.

W dodatku kołdry renomowanych producentów są nie tylko wygodne, ale również przewiewne i zabezpieczone przed alergenami. Doskonałym wyborem będzie rozwiązanie marki Huggymoon, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W szerokiej ofercie sklepu internetowego znajdziesz również poszewki czy poduszki. Dzięki temu stworzysz zestaw, który zapewni Ci zdrowy sen.

Dziś z łatwością wybierzesz kołdrę sensoryczną, która sprawdzi się o każdej porze roku. Oddychający materiał sprawia, że nie musisz jej zmieniać co sezon. Podczas upałów chroni skórę przed przegrzaniem, a zimą zapewnia optymalną temperaturę.

Kołdra sensoryczna – dla kogo?

To rozwiązanie sprawdzi się świetnie wśród osób, które chcą poprawić jakość snu i nie ma tu ograniczeń wiekowych! Dziś z powodzeniem kupisz również kołdrę obciążeniową dla dzieci. Znajdzie zastosowanie wśród pociech, które zmagają się z lękami czy ADHD. Przy tych schorzeniach jakość snu jest szczególnie ważna.

Na tym nie koniec – nowoczesne kołdry sensoryczne doceniły osoby, którym wcześniej doskwierała bezsenność. Obciążenie zapewnia uczucie głębokiego odprężenia i pozwala wyciszyć emocje. To świetna wiadomość dla wszystkich, którym na co dzień towarzyszy stres.

Na takie rozwiązanie decydują się również osoby zdrowe. Regenerujący wypoczynek stanowi podstawową formę profilaktyki przed problemami natury kardiologicznej i neurologicznej.

Pamiętaj, że kobiety w ciąży powinny omówić możliwość stosowania kołdry obciążeniowej ze specjalistą.

Jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

O wyborze kołdry obciążeniowej nigdy nie powinien decydować przypadek, lecz dokładna analiza kilku ważnych kryteriów. Przede wszystkim zwróć u uwagę na wymiary. W dobrym sklepie znajdziesz rozwiązania dla każdego – niezależnie od wzrostu. W dodatku możesz wybrać zarówno przykrycie dla jednej osoby, jak i dla pary.

Pamiętaj, że komfortowe przykrycie powinno ważyć 10% masy Twojego ciała. Jeśli szukasz kołdry dla par, weź pod uwagę uśrednioną wagę obojga. Gdy wynik zawiera wartości ułamkowe, zaokrąglij go w dół.

Jeśli decydujesz się na zakupy internetowe, koniecznie zajrzyj do opisów produktów. Znajdziesz tam informacje na temat zastosowanych materiałów czy technologii produkcji. Ponadto w niektórych sklepach wybierzesz preferowany rodzaj wypełnienia. Dzięki temu dobry sen będzie na wyciągnięcie ręki.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wybór kołdry obciążeniowej i wprowadzenie kilku dobrych praktyk pozwoli Ci cieszyć się wygodnym wypoczynkiem na co dzień. Przed snem postaraj się ograniczyć czynniki stresowe. Unikaj trudnych rozmów czy ciężkich lektur. Ponadto wiele osób podkreśla, że w że w zasypianiu pomaga im medytacja czy cicha, relaksująca muzyka. 

Zanim udasz się w objęcia Morfeusza, wyłącz telewizor i odłóż smartfona. Niebieskie światło LED negatywnie wpływa na jakość snu i opóźnia, a niekiedy uniemożliwia zasypianie. Ponadto osłabia wydzielanie melatoniny.

Nie zapomnij o wyborze odpowiedniego materaca. Ważnym kryterium jest twardość, która powinna być dostosowana do Twojej wagi. W przeciwnym razie mogą pojawić się bóle karku, kręgosłupa i kończyn. Zwróć uwagę również na wygodną poduszkę.

Dobrym rozwiązaniem jest także wyznaczenie regularnych godzin snu. Mózg może potrzebować kilku dni, aby „przyzwyczaić się” do zmian. Jednak po pewnym czasie zaakceptuje nowe warunki.

Pamiętaj również o unikaniu alkoholu, kawy i papierosów. Wiele popularnych używek powoduje problemy z zasypianiem.

Eksperci nie mają wątpliwości – wpływ snu na zdrowie jest wręcz nieoceniony. Sięgnij po wysokiej jakości kołdrę i pamiętaj o naszych wskazówkach, a doskonałe samopoczucie będzie na wyciągnięcie ręki.

Lokowanie produktu: Huggy Moon