Kompaktowy hatchback? Sprawdź nową Toyotę Corollę!

Najpopularniejszy samochód na świecie może być tylko jeden. To Toyota Corolla. Kompaktowy model ponownie jest dostępny w trzech wersjach nadwozia – hatchback, TS kombi i sedan. Prezentujemy bliżej Corollę hatchback. Sprawdź, co ma do zaoferowania!
Kompaktowy hatchback? Sprawdź nową Toyotę Corollę!

Advertisement

Hatchback – co wyróżnia ten rodzaj nadwozia?

SUV-y cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Ale to nie znaczy, że hatchbacki, kombi i sedany zniknęły z naszych dróg. Wielu kierowców wybiera właśnie jedną z tych trzech, chciałby się rzec klasycznych wersji nadwoziowych. Nadwozie hatchback zachęca zwartą budową, stosunkowo niedużymi rozmiarami zewnętrznymi i dobrym prowadzeniem. Hatchbacki są zwrotne i idealnie nadają się do miasta. Na dłuższe wycieczki za miasto, w większym gronie, wybierzmy raczej kombi lub sedana, gdyż to właśnie przestrzeń miejska jest tą, w której hatchbacki odnajdują się najlepiej.
Jeśli pojemność jest priorytetem dużo lepszym rozwiązaniem okazuje się wydłużony krewny hatchbacka, czyli kombi. Takie nadwozie cechuje się przede wszystkim wyraźnie większym bagażnikiem, a niekiedy również większą ilością miejsca na tylnej kanapie. Samochody kombi zajmują jednak więcej cennej przestrzeni parkingowej, a ich stylistyka nie jest tak przyjemna dla oka jak w przypadku hatchbacków.
Osoby poszukujące pojemnego bagażnika mogą zdecydować się również na nadwozie sedan. Samochody tego typu oferują sporo przestrzeni bagażowej i wygodną tylną kanapę, a także prezentują się bardziej elegancko niż kombi. Nie pozwalają jednak na tak efektywne wykorzystanie wnętrza samochodu, bowiem bagażnik jest w nich wyraźnie oddzielony od przestrzeni pasażerskiej.


Toyota Corolla – kompaktowy hatchback dla Ciebie

Zarówno hatchback, kombi, jak i sedan mają swoich zwolenników. Nic więc dziwnego, że najpopularniejszy model na świecie – Toyota Corolla – jest od tego roku ponownie dostępny w trzech wersjach nadwoziowych. Dla osób stojących przed wyborem hatchback a kombi głównym kryterium będzie pojemność bagażnika, bowiem Corolle hatchback i TS kombi cechują się taką samą stylistyką i tymi samymi jednostkami napędowymi. Jeśli szukasz kompaktowego, uniwersalnego auta do miasta o nowoczesnej stylistyce, Corolla 2019 w wersji hatchback będzie świetnym wyborem.


Dane techniczne pojazdu i wersje wyposażenia

Nowa Toyota Corolla to kolejny samochód japońskiego producenta oparty na nowej platformie TNGA. Efekty zastosowania takiej konstrukcji doskonale widać w danych technicznych Corolli. Samochód ma o 60% sztywniejsze nadwozie, które lepiej chroni pasażerów w momencie wypadku, a także dodatkowo poprawia pewność i precyzję prowadzenia. Pozytywne wrażenia z jazdy dodatkowo podnosi obniżony o 10 mm środek ciężkości. Nowa Corolla jest o 40 mm dłuższa od Aurisa hatchback, którego zastępuje na rynku. Wymiary Corolli prezentują się następująco – długość samochodu wynosi 4370 mm, szerokość 1790 mm, a wysokość 1435 mm. Zaś pojemność bagażnika wynosi od 313 do 361 l.
W cenniku Toyoty Corolli hatchback znajdziemy 4 wersje wyposażenia – Active, Comfort, Selection i Executive. Corolla 2019 okazuje się bezpiecznym i dobrze wyposażonym autem. Już w standardzie ten japoński kompakt dysponuje 7 poduszkami powietrznymi, a także pakietem systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense 2 z układem wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia zdolnym do wykrywania pieszych i rowerzystów czy systemem rozpoznawania znaków drogowych.


Opinie na temat nowej Toyoty Corolli

Kierowcy wyrażają się bardzo przychylnie o nowym kompakcie Toyoty. Corolla 2019 ma opinię samochodu oszczędnego i dającego dużą frajdę z prowadzenia. Opinie o Toyocie Corolli są pełne pochwał dla komfortowo zestrojonego zawieszenia, a także wygodnych foteli. Ponadto wiele osób zwraca uwagę na ciekawą stylistkę nadwozia oraz wysoką jakość materiałów zastosowanych we wnętrzu. Dobrych opinii Corolli przysparza również mocniejszy napęd hybrydowy z silnikiem 2.0, który zbiera dobre noty za wysoką dynamikę, a także niskie spalanie. Niektórzy zwracają również uwagę na dobrą widoczność z wnętrza samochodu dzięki niżej umieszczonej masce.


Nowa Toyota Corolla teraz dostępna również z napędem hybrydowym

Nowa Corolla jest pierwszym modelem Toyoty, w którego ofercie znalazły się aż dwa układy hybrydowe. Mocniejszy z nich wyposażono w motor benzynowy 2.0, który razem z silnikiem elektrycznym wytwarza moc 180 KM. A to oznacza, że hybrydowa Toyota Corolla w takiej odmianie przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 7,9 s. Co więcej, średnie spalanie Corolli w takiej konfiguracji wynosi średnio od 4,7 l benzyny na 100 km. 
Drugi wariant Corolli Hybrid wyposażono w 122-konny układ z jednostką benzynową o pojemności 1,8 l. To napęd hybrydowy 4. generacji, dobrze znany z najnowszej odsłony Priusa oraz crossovera C-HR. Hybrydowa Toyota Corolla w takiej specyfikacji jest jeszcze oszczędniejsza i zużywa średnio od 4,3 l benzyny na 100 km. Oba napędy hybrydowe połączono z automatyczną, bezstopniową skrzynią biegów e-CVT. Japoński hatchback jest również dostępny z turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.2 o mocy 116 KM. W takiej wersji średnie spalanie nowej Corolli hatchback wynosi od 5,8 l/100 km, a samochód jest dostępny w wersji z 6-biegową, manualną przekładnią i automatem Multidrive S.


Cena nowej Toyoty Corolli    

Obecnie cena Toyoty Corolli hatchback wynosi minimum 75 900 zł. Poza inteligentnymi systemami bezpieczeństwa czynnego i długą listą poduszek powietrznych najtańsza wersja Active oferuje podgrzewane i elektrycznie regulowane lusterka, tempomat adaptacyjny, klimatyzację (manualną lub automatyczną w zależności od odmiany silnikowej), a także system audio z łącznością Bluetooth oraz cyfrowy wyświetlacz o przekątnej 4,2 cali pomiędzy zegarami. W wyższej odmianie Comfort Toyota Corolla hatchback otrzymuje dodatkowo kamerę cofania, system multimedialny z kolorowym ekranem dotykowym i 6 głośnikami, a automatyczna klimatyzacja jest standardem we wszystkich wersjach napędowych. W takiej specyfikacji samochód kosztuje minimum 85 400 zł.
Jeszcze wyżej w cenniku Corolli 2019 znajduje się wersja Selection. Ta podbija stawkę o m.in. podgrzewane przednie fotele i kierownicę, nawiewy w drugim rzędzie siedzeń́, przednie i tylne czujniki parkowania, 7-calowy kolorowy wyświetlacz pomiędzy zegarami czy inteligentny system automatycznego parkowania. Corolla hatchback Selection zwraca ponadto uwagę kontrastującym z resztą nadwozia czarnym dachem, przednimi fotelami o sportowym wyglądzie, wnętrzem wykończonym skórą ekologiczną, w którym znalazło się też miejsce dla nastrojowego oświetlenia LED. A egzemplarze tego kompaktowego hatchbacka wyposażone w automatyczną skrzynię biegów otrzymują również układ detekcji przeszkód. Cena Corolli 2019 hatchback w konfiguracji Selection zaczyna się od 107 400 zł.
Najlepiej wyposażoną wersją Toyoty Corolli hatchback jest odmiana Executive. W takiej konfiguracji w podstawowej cenie nowa Corolla otrzymuje przede wszystkim kolorowy wyświetlacz na tablicy wskaźników z efektem trójwymiarowości oraz wyświetlacz HUD. Ponadto samochód staje się jeszcze bardziej bezpieczny dzięki systemom monitorowania martwego pola w lusterkach oraz ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu, a także układowi detekcji przeszkód. Opcjonalnie kompaktowa Toyota może być wyposażona w światła matrycowe w technologii LED czy system Premium Audio JBL z 8 głośnikami. Cena Corolli 2019 w wersji Excutive wynosi minimum 119 400 zł. Więcej informacji na stronie: Toyota.pl.