Kompan do wszystkiego

Coraz częściej użytkownicy szukają komputera „kompletnego”, który spełni ich wszystkie zachcianki. A przede wszystkim zrobi TO wszędzie

Komputer stacjonarny do gier, zestaw hi-fi do słuchania muzyki, laptop do pracy, netbook do pisania, a tablet bo… taka moda. Jeśli chciałbyś mieć sprzęt elektroniczny spełniający wszystkie zachcianki, w niejednym mieszkaniu mogłoby zabraknąć miejsca.

Na szczęście coraz częściej producenci nie stawiają na specjalizację i tworzą komputery uniwersalne, do wszystkiego. Właśnie takie jest przeznaczenie najnowszych komputerów ACER z serii Aspire Timeline X.

W domu…

…można zaszaleć. Pograć w najnowszą grę, obejrzeć film czy posłuchać muzyki w komfortowych warunkach. A to wszystko dzięki technologii Dolby® Home Theater® v4  notebooki Aspire Timeline X odtwarzają dźwięk przestrzennie. Można się nim cieszyć, zakładając słuchawki, podłączając komputer do zestawu domowego lub korzystając z profesjonalnie skalibrowanych wbudowanych głośników. Wejście USB  3.0 gwarantuje szybki transfer danych (100 razy szybszy niż USB 2.0).

Surfowanie po sieci, sprawna obsługa internetowych serwisów społecznościowych to w przypadku notebooków ACER z serii Aspire Timeline X oczywiście żaden problem. Ale te laptopy doskonale nadają się również do pracy. Procesory drugiej generacji Intel® Core™ zapewniają dużo większą moc obliczeniową, jednocześnie zużywając mniej energii niż starsze odpowiedniki.

W podróży…

…to, co liczy się najbardziej, to wielkość. Laptopy z serii Aspire Timeline X zaprojektowano tak, by były idealnym towarzyszem podróży. Ważą niewiele ponad 2 kilogramy przy 2,5 cm grubości. Bez problemu zmieszczą się więc do każdej torby. W przypadku mobilnych laptopów równie jak rozmiar istotny jest czas pracy. Kogo nie irytuje, gdy z dala od domu padnie bateria? Zwłaszcza jeśli nie wzięliśmy ze sobą kabla lub tego kabla nie ma gdzie podpiąć.
 
Notebooki z serii Aspire Timeline X zapewniają aż do 8 godzin nieprzerwanej pracy. Wszystko dzięki technologii, która po-zwala automatycznie przełączać się pomiędzy dedykowaną („mocniejszą”) a zintegrowaną kartą graficzną. Przykładowo, gdy korzystamy z edytora tekstu, notebook sam zdecyduje o użyciu zintegrowanej karty graficznej, tym samym oszczędzając energię i przedłużając czas pracy baterii. W końcu po co nam do dyspozycji pełna moc obliczeniowa, gdy oglądamy jedynie literki? Gdy jednak użytkownik chce poszaleć i zagrać w najnowszą grę, do dyspozycji ma pełne możliwości komputera. Oczywiście coś za coś. Komputer będzie wtedy pracował krócej.

Co ważne, wreszcie podczas zakupu notebooka nie trzeba się zastanawiać, co wybrać: wydajność podzespołów, żywotność baterii czy ciężar.

W kawiarni…

…chcemy się pokazać. Aluminiowa obudowa i ciekawy kształt przyciągają wzrok do właściciela notebooka z serii Aspire Timeline X. Spośród szaroburoczarnej konkurencji komputer wyróżnia się ciekawym granatowym kolorem i o wiele lepiej od niej prezentuje się na kawiarnianym stoliku. Wydajna bateria i bezprzewodowy dostęp do internetu, zapewnią zebranym trochę rozrywki. W końcu nawet podczas spotkania służbowego należy się chwila oddechu.

Więcej:gadżety