LG ma nową lodówkę w swojej ofercie. Jest elegancka, pojemna i niezwykle energooszczędna

W ofercie koreańskiego producenta LG pojawiła się właśnie nowa lodówka – GBV7280AEV. Idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, dzięki swojemu eleganckiemu, minimalistycznemu designowi, ale na tym jej zalety się nie kończą.
LG ma nową lodówkę w swojej ofercie. Jest elegancka, pojemna i niezwykle energooszczędna

Przyjrzyjmy się bliżej lodówce LG GBV7280AEV

Model GBV7280AEV, który zasilił właśnie portfolio firmy LG, dostępny jest w kolorze czarnym, z idealnie płaskim frontem ze stali szczotkowanej poprzecznie. Nie ma tu żadnych wystających uchwytów, do otwierania służą więc wnęki na dole drzwi chłodziarki i na górze tych, prowadzących nas do części chłodzącej. Jest to dość wysoka lodówka, ma bowiem aż 203 cm, natomiast jej szerokość wynosi 59,5 cm, a głębokość – 67,5 cm. Jak już wspomniałam, jest to bardzo energooszczędny model, mogący pochwalić się klasą energetyczną A – roczne zużycie prądu plasuje się na poziomie 111 kWh, co jest świetnym wynikiem, pozwalającym na znaczną oszczędność względem typowych lodówek dostępnych na rynku.

Lodówka LG GBV7280AEV pracuje z głośnością 33 dB, a za skuteczne chłodzenie przy jednoczesnym efektywnym wykorzystaniu energii odpowiada kompresor Smart Inveret. Dostosowuje on prędkość silnika w celu efektywnego chłodzenia, a także zapewnia trwałą wydajność podczas całego okresu 10-letniej gwarancji.

Do dyspozycji mamy tutaj zamrażarkę z 3 szufladami, o pojemności 110 litrów. Część chłodząca jest oczywiście znacznie pojemniejsza – 277 litrów. Dostępna jest też komora z własną regulacją temperatury w zakresie -2 – +3 stopnie Celsjusza, która idealnie sprawdzi się do przechowywania mięs, wędlin czy serów. Mamy też drugą szufladę z regulacją wilgotności, dzięki niej nasze owoce i warzywa dłużej będą świeże. Fajnym dodatkiem jest metalowa półka na butelki i składana półka, której część można odsunąć, gdyby zabrakło nam miejsca np. na duży garnek.

Na pokładzie pojawiło się rozwiązanie o nazwie DoorCooling+, umożliwiające szybsze schładzanie poprzez równomierne rozprowadzanie zimnego powietrza wzdłuż drzwi, zwłaszcza w obszarze, gdzie temperatura wzrasta po otwarciu lodówki. Dzięki temu napoje są idealnie schłodzone, a żywność dłużej zachowuje świeżość. W zamrażarce LG zadbało z kolei o zastosowanie technologii Multi Air Flow – ten system zapewnia ciągłą cyrkulację zimnego powietrza, przedłużając świeżość przechowywanych produktów i eliminując potrzebę ręcznego usuwania szronu.

Nowa lodówka od LG to sprzęt cechujący się wysokiej klasy designem, wysoką energooszczędnością, wieloma przydatnymi funkcjami i nastawionymi na przedłużanie świeżości przechowywanych w środku produktów. Urządzenie dostępne jest już w sprzedaży w cenie 4899 zł.