Szukacie dużych lodówek? Sprawdźcie odświeżoną ofertę multidoor od LG

Kiedy mamy już odpowiednio dużo miejsca, na lodówkę o większych gabarytach, trzeba jeszcze znaleźć pasujący do naszych potrzeb model. LG właśnie odświeżyło swoją ofertę lodówek multidoor, dzięki czemu wybór zrobił się jeszcze większy. Przyjrzyjmy się im bliżej.
Szukacie dużych lodówek? Sprawdźcie odświeżoną ofertę multidoor od LG

Co oferują lodówki multidoor LG GML960EVBE i GMG960EVJE?

Od razu warto uściślić, że producent po prostu odświeżył dostępne już w sprzedaży modele, zmieniając trochę ich design – teraz mogą pochwalić się zupełnie płaskim frontem bez chromowanych wstawek, które wcześniej były widoczne przy wnękach do otwierania. Dzięki temu oba modele prezentują się elegancko i bardziej stonowanie, dodatkowo można je lepiej wpasować w przestrzeń między meblami, zwłaszcza gdy mamy nowoczesne wnętrze.

Do wyboru mamy LG GMG960EVJE z funkcją InstaView, a więc przyciemnianą szybą, która po stuknięciu pokazuje nam wnętrze lodówki. Drugi model, LG GML960EVBE, już tej opcji nie ma. Z tego względu ich pojemność i waga trochę się różnią. Oba mają 72,9 cm głębokości, 179,2 cm wysokości i 91 cm szerokości, ale wersja z szybą waży aż 142 kg, podczas gdy wariant bez tej opcji jest nieco lżejszy – 134 kg. Co do pojemności, mamy tu odpowiednio 364 l dla wersji z szybą i 367 l dla drugiego modelu. W obu przypadkach pojemność części mrożącej to 274 l. LG ulepszyło klasę energetyczną, przeskakując na E. Nie jest więc bardzo energooszczędnie, ale to zawsze zmiana na plus. Poprawie nie uległa głośność, którą producent określa na poziomie 40 dB, na szczęście w przypadku poprzedników nikt na hałas nie narzekał, dlatego i tutaj nie powinno być z tym problemów.

Z racji, że są to modele multidoor, miejsca do przechowywania mamy naprawdę dużo, także w zamrażarce podzielonej na część lewą i prawą. Każda ma po dwie wysuwane półki, jedną szufladę, a na drzwiach po trzy balkoniki, co z pewnością ułatwi utrzymanie porządku w mrożonkach. W części chłodzącej mamy szeroką komorę z 2 szufladami z regulacją wilgotności, 3 poziomy półek (z niewielkim zakresem regulacji) oraz 6 balkoników, po trzy na każdych drzwiach.

Na pokładzie nie brakuje szybkiego chłodzenia, opcji szybkiego zamrażania czy też dodatkowych udogodnień, jakie daje aplikacja LG ThinQ, którą łączymy z lodówkami poprzez WiFi. Z poziomu apki można m.in. sterować poziomem wewnętrznego programatora. Oba modele mają też kompresory inwerterowe liniowe z 20-letnią gwarancją, a także umieszczone w drzwiach kostkarki do lodu z kruszarkami i dyspenserami wody, wymagające jednak podłączenia pod obieg wody.

LG postarało się, by odświeżyć design, przez co oba modele wizualnie prezentują się znacznie lepiej. Do tego mamy też polepszoną klasę energetyczną i kilka innych ulepszeń, dzięki którym przechowywanie produktów będzie przyjemniejsze. Lodówki LG GML960EVBE i GMG960EVJE dostępne są już w sprzedaży w cenach odpowiednio 10499 i 11999 zł – za wersję z InstaView musimy oczywiście zapłacić trochę więcej.