Lotnicza Gra Miejska „Mapa Staśka Błyskawicy”

Od pięciu lat Instytut Lotnictwa organizuje największą w Warszawie tematyczną imprezę edukacyjną „Noc w Instytucie Lotnictwa” w ramach ogólnopolskiego programu promocji zawodu inżyniera i nauk ścisłych „Era inżyniera”. W tym roku została ona wzbogacona o Lotniczą Grę Miejską.

Instytut Lotnictwa zaprasza do udziału w Lotniczej Grze Miejskiej „Mapa Staśka Błyskawicy”, która odbędzie się w czasie jubileuszowej 5. Nocy w Instytucie Lotnictwa.

– Z pomocą naszych fanów na Facebooku stworzyliśmy mapę prawie 200 miejsc w Warszawie, które są ściśle związane z lotnictwem. Niejednokrotnie były one też dużym zaskoczeniem dla nas. Dlatego postanowiliśmy zaproponować zabawę w poznawanie i odkrywanie stolicy od tej strony. A we wszystkim pomoże tajemniczy superbohater Stasiek Błyskawica – opowiada Witold Świeczak, szef gry miejskiej.

Gra odbędzie się 12 października, w sobotę, w godzinach 11.00-14.00 w Warszawie. Do wyboru będą dwie trasy, na których czekać będą niezwykłe zadania sprawdzające wiedzę o lotnictwie i pozwalające poznać historyczne i współczesne.

Brać w niej mogą maksymalnie 5-osobowe zespoły, które zarejestrują się na stronie www.nocwinstytucielotnictwa.pl. Nie ma ograniczeń wiekowych, a udział jest całkowicie bezpłatny. Gra przewiduje udział do 1000 osób.

Nad całą Lotniczą Grą Miejską oraz Nocą w Instytucie Lotnictwa czuwać będzie Stasiek Błyskawica, postać powołana do życia przez fanów i wolontariuszy Instytutu Lotnictwa.

– Już od pięciu lat Stasiek Błyskawica pracował nad tajnym projektem, który miał zapewnić bezpieczeństwo jego działalności. Projekt zakładał odnalezienie i połączenie istniejących na terenie miasta Punktów Lotniczej Mocy w jedną sieć, która pozwoliłaby Staśkowi na uzupełnianie supermocy w trakcie pościgów za złoczyńcami. Projekt niestety nie jest ukończony, a Stasiek musi wyruszyć na ratunek porwanym naukowcom. Instytut Lotnictwa wysyła na teren Warszawy inżynierów, którzy prowadzą prace w Punktach Mocy. To jednak zbyt mało. Szansą na dokończenie projektu i zapewnienie mocy Staśkowi jest pomoc miłośników lotnictwa! – wyjaśnia ideę Witold Świeczak.

Dwa miejsca startowe znajdą się na terenie Parku Saskiego blisko ulicy Marszałkowskiej oraz na Placu G. Narutowicza. Podczas gry uczestnicy nie tylko będą wykorzystywać swoją wiedzę, najnowsze technologie, jak np. podsłuchy kierunkowe, ale tez będą musieli działać zespołowo by rozwiązać kilkanaście zagadek. A pomagać będą eksperci lotnictwa i wolontariusze Instytutu Lotnictwa. Oczywiście będzie też można zrobić sobie zdjęcie ze Staśkiem Błyskawicą.

Wszyscy członkowie trzech najlepszych zespołów otrzymają nagrody rzeczowe.

  • I nagroda: przelot samolotem liniowym na trasie Warszawa-Zielona Góra-Warszawa, w uzgodnionym terminie ufundowany przez firmę SprintAir.
  • II nagroda: przelot samolotem turystycznym AT3 nad Warszawą, w uzgodnionym terminie, ufundowany przez firmę Propeller.
  • III nagroda: Zegarek Lorus ufundowany przez firmę ZIBI S.A..

Sto pierwszych osób w rankingu punktów otrzyma kolekcjonerskie wydania albumu jubileuszowego Instytutu Lotnictwa. Wszyscy uczestnicy otrzymają z rąk Staśka Błyskawicy tematyczne upominki rzeczowe.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.nocwinstytucielotnictwa.pl oraz www.facebook.com/nocwinstytucielotnictwa