Madera – podzwrotnikowy raj i niesamowite miejsca do robienia zdjęć. Musicie tam ze mną pojechać! [No limits]

Kierunek ten jest miejscem fotowyprawy No limits z Adamem Brzozą, fotografem National Geographic Polska. Podczas zwiedzania najpiękniejszych miejsc wyspy każdy z uczestników weźmie udział w codziennych warsztatach fotograficznych.

Madera to archipelag wysp wulkanicznych Portugalii położony na Oceanie Atlantyckim. Ze względu na swoją strefę klimatyczną wydaje się podzwrotnikowym rajem. Madera jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą poczuć morską bryzę, „siedząc w górach”.

Niesamowite klify oraz zróżnicowanie terenu ukształtowanego przez wulkan zrównują się z widokiem morza i są niejako na wyciągnięcie ręki. To „wymieszanie” krajobrazowe sprawia, że warunki do fotografowania krajobrazu są nie tylko fantastyczne, lecz także niełatwe. 

Dlaczego jeżdżę na Maderę? Chcę obcować z naturą, szukać nowych kadrów natchnionych światłem zachodzącego słońca. To nie najlepsze miejsce na zabawę, ale jeśli chodzi o widok z klifu na bezkres oceanu o zachodzie słońca – stanowczo nie ma sobie równych. 

To tutaj – z lampką wina Madera (które jest produkowane od ponad 300 lat) – można spokojnie porozmyślać nad tym, co udało się zobaczyć i sfotografować danego dnia.

Mimo że wyspa nie jest największa, może zabraknąć czasu na zobaczenie większości atrakcji. Ale spokojnie! Podczas naszej wyprawy bez pośpiechu zapoznamy się z tym, co Madera nam oferuje. To doskonałe miejsce do aktywnego odpoczynku oraz do „łapania” obfitujących w ciekawe światło chwil. Na Maderze czuję się wyjątkowo i potrafię „się zapomnieć”, fotografując w tym ogrodzie Atlantyku.

Zobacz szczegóły oferty No limits.