Google testuje nowy wygląd budynków w Mapach. Lepiej zorientujesz się w wyglądzie miejsca, do którego zmierzasz

Już od dłuższego czasu w Mapach Google dostępny jest widok budynków 3D, jednak nie jest to opcja domyśla, nie pojawia się również w nawigacji. Wygląda jednak na to, że wkrótce może się to zmienić, bo gigant ruszył z testami.
Google testuje nowy wygląd budynków w Mapach. Lepiej zorientujesz się w wyglądzie miejsca, do którego zmierzasz

Mapy z kolejną nowością. Google nie zwalnia tempa

By włączyć w mapach Google widok budynków 3D, konieczne jest włączenie w aplikacji tej warstwy. Wówczas mamy możliwość podejrzeć, jakie budynki będziemy mijać na swojej drodze – zarówno w mieście, jak i na mniej zaludnionym obszarze. Może być to bardzo przydatne w niektórych sytuacjach, jednak do tej pory ta opcja nie wyświetlała się podczas nawigacji. Gigant z Mountain View postanowił to zmienić, co zauważyli niektórzy użytkownicy Reddita. Z racji, że nie u każdego taka funkcja jest, są to raczej dopiero testy.

Czytaj też: Microsoft rozszerza zasięg swojego chatbota SI Copilot. Teraz nowość trafia też na iPhone’y

Co ciekawe, nowość zauważono nie tylko w aplikacji na Androidzie i iOS, ale również w Android Auto. Po wcześniejszym włączeniu widoku 3D, po uruchomieniu nawigacji możemy już zobaczyć inny wygląd budynków, chociaż najpierw trzeba wykonać stosowne powiększenie – przy zbyt dużym oddaleniu takich szczegółów nie ma.

Nie wiadomo, kiedy Google rozpoczął testy, ale wydaje się, że są już na całkiem zaawansowanym etapie. Jeśli martwi was, że taka mapa, z nałożonymi na drogę, trójwymiarowymi budynkami, może być nieczytelna, to na to również znalazło się rozwiązanie. Jak donoszą użytkownicy, którzy mają już u siebie tę funkcję – budynki robią się przezroczyste, gdy „stają” nam na drodze.

Źródło: Reddit

Google ma, jak widać, ręce pełne roboty, bo w ostatnich tygodniach wprowadził do Map całkiem sporo nowości. Te najważniejsze, zapowiedziana w połowie ubiegłego miesiąca, umożliwią nam usuwanie aktywności związanych z określonymi miejscami i ułatwią dostęp do kontroli lokalizacji bezpośrednio z poziomu niebieskiej kropki w aplikacji. Wkrótce umożliwi nam ona dostęp do kontroli lokalizacji. Po jej kliknięcie będziemy mogli sprawdzić, czy Historia lokalizacji lub Oś czasu są włączone i czy ktoś inny ma dostęp do lokalizacji naszego urządzenia. Dodatkowo, informacje zapisane w ten sposób, nie będą już gromadzone w chmurze, a bezpośrednio w aplikacji, dzięki czemu zyskamy większą kontrolę nad prywatnością.

Czytaj też: Była przydatna funkcja i już jej nie ma. Użytkownicy Map Google nie będą zadowoleni

Bezpośrednio przed świętami Mapy zyskały również inne ulepszenia, takie jak zaktualizowane informacje o transporcie publicznym w 80 miastach na całym świecie – będą nawet pokazywać wejścia i wyjścia z dworców kolejowych i autobusowych, w tym także takie szczegóły, jak to, po której stronie ulicy się one znajdują. Ulepszono też planowanie wydarzeń z innymi osobami, co spodoba się z kolei wszystkim, którzy często organizują grupowe aktywności. Nie jest pewne, kiedy nowa opcja widoku budynków w nawigacji pojawi się w aplikacji i Android Auto. Na razie wciąż trwają jej testy, więc musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości.