Mapy Google z nowościami, które przydadzą się podczas podróży

Za oknami robi się coraz cieplej i taka pogoda wręcz sprzyja podróżom. Gigant z Mountain View zdaje sobie z tego sprawę i chcąc ułatwić nam wiosenne (i letnie) wycieczki, aktualizuje Mapy Google o nowe funkcje.
Mapy Google z nowościami, które przydadzą się podczas podróży

Mapy Google wzbogacone o podróżnicze nowości

Wprowadzone do aplikacji zmiany ułatwią znajdowanie inspiracji, udostępnianie rekomendacji dotyczących podróży i poznanie miejsca docelowego jeszcze przed wizytą. Dzięki aktualizacji dostaniemy łatwiejszy dostęp do bardziej wiarygodnych rekomendacji – w końcu kto lepiej opowie nam np. o Nowym Jorku, niż mieszkaniec tego miasta? Na razie opcja działa tylko w przypadku wybranych miast w USA i Kanadzie. Wystarczy, że podczas planowania podróży wyszukamy miasto w Mapach, a następnie przesuniemy palcem w górę, by otrzymać dostęp do wybranych list rekomendacji od osób, które dobrze znają dane miasto. Pojawią się też listy z ulubionych, popularnych witryn, zawierających na przykład polecane restauracje, miejsca na randkę itp. Znalezioną w ten sposób listę bez problemu zapiszemy na urządzeniu lub udostępnimy znajomym.

Mapy Google też tworzą własne listy restauracji, te powstają na podstawie miejsc, którymi użytkownicy aplikacji obecnie się interesują lub które lubią:

  • The 🔥Trending list – aktualizowana co tydzień o miejsca, które w tym czasie cieszyły się wzrastającą popularnością.
  • The 🏆 Top list – tu znajdziemy miejsca, które społeczność Map niezmiennie uwielbia. Są to miejsca sprawdzone i polecane.
  • The 💎 Gems list – jak sama nazwa wskazuje, na tej liście znajdziemy ukryte perełki, które warto odwiedzić, a które wciąż pozostają niezauważone.

Dodatkowo Google pozwoli teraz zmieniać kolejność znajdujących się na listach rzeczy w dowolny sposób. Można tworzyć rankingi czy łączyć na swojej liście treści z kanałów społecznościowych. Ta nowość przed końcem tego miesiąca trafi do wszystkich użytkowników na całym świecie.

Nie zabrakło oczywiście nowości związanej ze sztuczną inteligencją – przy pomocy SI Mapy będą identyfikować kluczowe spostrzeżenia użytkowników, by pomóc nam dobrze rozeznać się w danym miejscu oraz jego atrakcjach już na pierwszy rzut oka. Przykład? Zerkamy na mapie na restaurację i przeglądamy tam zdjęcia jedzenia, a SI pomoże w określeniu, jakie danie znajduje się na fotce, jaka jest jego cena oraz czy cieszy się popularnością wśród. To może być bardzo przydatne.

Wisienką na torcie jest nowy wygląd Map, w których Google trochę oczyścił ekran główny, zmniejszając liczbę zakładek. Dodano też nowe kolory pinezek, by ułatwić nam znajdowanie miejsc na mapie.