Marek Ogień, Maksym Rudnicki oraz Storytel prezentują – “35mm po północy”, czyli podcast dla każdego fotografa, od amatora do zawodowca.

Marek Ogień i Maksym Rudnik to twórcy podcastu ”35mm po północy”, ale przede wszystkim ludzie żyjący swoją pasją. Łączą fotografię z pracą, podróżami, spotkaniami z ludźmi i wszystkim tym, co w życiu ważne, a zarazem przyjemne. Można pozazdrościć, ale lepiej słuchać i czerpać inspiracje.

Podcast “35mm po północy” powrócił w drugim sezonie, a wraz z nim tematy, których wspólnym mianownikiem jest fotografia. Nie zabraknie również znakomitych gości, jak Paweł Fabjański, Bart Pogoda czy Silvia Pogoda, czyli artyści fotografii u szczytu swojego kunsztu.

LINK DO PODCASTU

Silvia Pogoda to fotografka, ilustratorka i felietonistka. Od wielu lat prowadzi życie nomadki, mieszkając pomiędzy trzema krajami: Polską, Słowacją i Chorwacją. Obok realizowania projektów osobistych, fotografuje też zawodowo, tworzy rysunki dla magazynów, pisze teksty oraz prowadzi wykłady. 
W szóstym odcinku podcastu Silvia opowie o jej indywidualnym podejściu do fotografii, o swojej najnowszej książce fotograficznej pt. “Butterflies”, o procesie jej tworzenia oraz o tym, jak łączyć fotografię z wychowaniem dzieci, nomadycznym trybem życia oraz byciem w związku z drugim fotografem.

Bart Pogoda prywatnie jest mężem Silvii. Zawodowo jest fotografem, który twardo stąpa po ziemi i nie postrzega siebie jako artysty. Mówi o sobie: „Jestem człowiekiem”. Jego blog www.bartpogoda.net zaliczany jest do czołówki blogów podróżniczych w Polsce. To, co go wyróżnia, to słowo pisane oraz, a raczej przede wszystkim, multimedia: zdjęcia i video. 

Paweł Fabjański to mistrz fotografii komercyjnej, zdobywca nagród na polskim i zagranicznym rynku. Jego zdjęcia znajdziemy w albumie “200 Best Ad Photographers Worldwide”, opublikowanym przez prestiżowe wydawnictwo Luerzer’s Archive. W czwartym odcinku drugiego sezonu Paweł, Marek i Maksym poruszą temat estetyki zdjęć, początków kariery Pawła oraz będą dyskutować o kierunkach rozwoju fotografii w przyszłości. 

Wszyscy goście i gościnie podzielą się ze słuchaczami i słuchaczkami swoim doświadczeniem, refleksjami i podejściem do fotografii.  Wśród poruszanych tematów będą m.in.: Co w świecie fotografii zmieniło się w trakcie pandemii? Czy wrócimy do “normalności”?, czy pewne rozwiązania zostaną na stałe? Naturalność, a może reżyserowanie kadrów? W którą stronę zmierza fotografia? Czy o przemianach i historii w fotografii da się opowiedzieć? Jak czerpać inspiracje z podróży?

To zaledwie namiastka pytań, na które odpowiedzi znajdują się w podcaście “35mm po północy”.