Funkcje kwadratowe i rzuty kostką. Matura 2020 z matematyki [ARKUSZ]

W drugim dniu egzaminów maturalnych 2020 maturzyści zmierzyli się z zadaniami z matematyki. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczął się o godzinie 9.00. Zdający poziom rozszerzony będą musieli poczekać, bowiem egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym odbędzie się dopiero w poniedziałek 15 czerwca. Od lat matematyka jest największą zmorą maturzystów.
Funkcje kwadratowe i rzuty kostką. Matura 2020 z matematyki [ARKUSZ]

Matematyka jest jednym z czterech przedmiotów obowiązkowych na maturze, obok języka polskiego, wybranego języka obcego i dowolnego przedmiotu dodatkowego.

Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowym przystąpiło w tym roku 272 tys. tegorocznych absolwentów oraz 30 tys. absolwentów z poprzednich lat, którzy chcą poprawić wynik. Aby zdać egzamin, należy uzyskać co najmniej 30 proc. punktów. Od lat matematyka sprawia maturzystom największe kłopoty, to też nie dziwi liczba uczniów ponownie podchodzących do egzaminu.

Dane z ubiegłego roku pokazują, że matematyki na maturze nie zdał co dziesiąty licealista i co piąty uczeń technikum. Maturzyści, którym nie uda się zdać dzisiejszego egzaminu, będą mieli możliwość poprawić wynik. Zazwyczaj egzaminy poprawkowe przeprowadzane są w sierpniu, jednak w związku z pandemią i przesunięciem samych matur, poprawki odbędą się w tym roku we wrześniu.

Matura 2020: matematyka, poziom podstawowy (arkusz)

Jutro przed maturzystami egzamin pisemny z najpopularniejszego języka obcego, czyli języka angielskiego. W tym roku nie odbędą się egzaminy ustne z języków obcych. Wyjątkiem są egzaminy dla uczniów, którzy wyrazili chęć przystąpienia do nich ze względu na potrzebę przedłożenia wyników na wybranej uczelni zagranicznej.

Więcej:matura