Microsoft ogłasza Copilot Pro. Co dostaniesz w ramach subskrypcji?

Subskrypcje są już wszędzie. Większość popularnych usług dostępna jest właśnie w tej formie. Także na poletku sztucznej inteligencji możemy już korzystać z płatnej wersji ChatGPT, więc wcale nas nie dziwi, że Microsoft również uruchomił Copilot Pro.
Microsoft ogłasza Copilot Pro. Co dostaniesz w ramach subskrypcji?

Copilot Pro to płatna wersja ogłoszonej jakiś czas temu przez Microsoft usługi

Niedługo po tym, jak serwis Android Authority znalazł w kodzie przeglądarki Edge na Androidzie dowód na planowane uruchomienie płatnej wersji usługi Copilot, Microsoft postanowił ogłosić tę usługę oficjalnie. Jest to kolejny dowód na to, jak mocno gigant inwestuje w sztuczną inteligencję i jak bardzo chce promować swój produkt. Niedawno wprowadził aplikację na Androida i iOS, a teraz idzie o krok dalej i wzorem Open AI, chce też na tym zarobić, bo podstawowa wersja dostępna jest bez żadnych dodatkowych opłat.

Czytaj też: Google znalazł nowy sposób na zmuszenie Cię do subskrypcji YouTube Premium. Jest coraz gorzej

Warto jednak od razu uściślić, że zgodnie z tym, co twierdzi firma, Copilot Pro zaprojektowano z myślą o dwóch grupach – o zaawansowanych użytkownikach i klientach Microsoft 365, którzy chcą używać Copilot w aplikacjach 365 do użytku osobistego. Miesięczna opłata jest bardzo wysoka, bo wynosi aż 20 dolarów, ale tak naprawdę tyle samo kosztuje też ChatGPT Plus. Ważniejsze więc jest to, co w ramach takiej opłaty dostaniemy:

  • Priorytetowy dostęp do najnowszych modeli AI w godzinach szczytu (począwszy od GPT-4 Turbo).
  • Ulepszone generowanie obrazu, które obejmuje 100 przyspieszeń dziennie, bardziej szczegółową jakość obrazu i obrazy krajobrazu.
  • Możliwość zbudowania własnego Copilot GPT w nadchodzącym Copilot GPT Builder.
  • Dostęp do Copilot w programach Word, Excel, OneNote, Outlook i PowerPoint, jeśli jesteś subskrybentem Microsoft 365.

Czytaj też: Google przywróci funkcję sprzed lat. Znów chce kopiować Apple’a?

Oczywiście oprócz tego dostajemy też wszystko to, co podstawowa wersja usługi. Ta aplikacja zapewnia szybkie i dokładne odpowiedzi, a także generuje obrazy na podstawie podstawowego teksu. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w Sklepie Play i każdy może się nią pobawić, ale też uprzyjemnić z jej pomocą życie. Copilot ma bowiem możliwość pisania e-maili, tworzenia historii, korekty tekstu, planowania trasy podróży czy też tłumaczenia. Kreator obrazów, oparty na DALL·E 3, usprawnia procesy projektowania, przekształcając podpowiedzi tekstowe w wysokiej jakości obrazy.

Czy w Polsce będziemy mogli z tego skorzystać? Trudno na razie powiedzieć. Wiadomo natomiast, że Copilot Pro pojawi się też w Microsoft 365 dla organizacji (firm) i to w jeszcze wyższej cenie wynoszącej 30 dolarów miesięcznie za każdego użytkownika.