Jednym z wyzwań, jakie pojawiły się podczas przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej były... wysokie temperatury. Obawiano się, że El Niño będzie powodował udary i problemy związane z przegrzaniem.

W czerwcu temperatura w Brazylii przekroczy 35 stopni. W całym kraju kibice będą zmagać się z upałami. Jednak nie na boisku. Producenci koszulek zrobili bowiem wszystko, by zapewnić graczom optymalną temperaturę. 

Koszulki, w które ubrana jest m.in. reprezentacja Brazylii posiadają funkcję termoregulacji. Koszulki tegorocznego mundialu są o 56% bardziej przewiewne niż wszystkie inne modele używane do tej pory. Nowością jest także ich skład. W 94% składają się z poliestru, a tylko w 6% z bawełny. Daje to zawodnikom przyjemne uczucie noszenia naturalnej tkaniny, która jednak, tak jak poliester, posiada doskonałe właściwości termoregulacyjne.

Technologię chłodzącą wykorzystała też firma Adidas. Termiczne kamizelki najpierw chłodzi się w lodówce. Zawodnik może ją założyć w przerwie lub podczas treningu i w kilka minut obniżyć temperaturę swojego ciała.