Nagranie z UFO, które krąży w pobliżu San Diego, jest autentyczne – potwierdził Pentagon

Niezidentyfikowany obiekt w latający w kształcie kuli unosił się nad oceanem, a następnie w nim zanurkował. Udało się to uchwycić personelowi Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo jednak, gdzie i kiedy nakręcono film.
Nagranie z UFO, które krąży w pobliżu San Diego, jest autentyczne – potwierdził Pentagon

14 maja tego roku tajemnicze nagranie opublikował na swojej stronie filmowiec Jeremy Corbell. Corbell, który na co dzień kręci filmy dokumentalne o UFO, twierdzi, że powstało 15 lipca 2019 r. Na filmie widać, jak niezidentyfikowany obiekt latający w kształcie kuli unosi się w powietrzu, porusza się z boku na bok niczym piłka do ping-ponga, a następnie zanurza się w oceanie. 

Rzeczniczka Pentagonu potwierdziła, że to Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zarejestrowała ten moment. Nie ujawniła jednak ani miejsca, ani czasu powstania materiału. 

Jak wygląda UFO 

Jeremy Corbell, opisując tajemniczy obiekt na swojej stronie internetowej, stwierdził, że ,,Marynarka Wojenna USA sfotografowała i sfilmowała w UFO o kulistym kształcie i zaawansowane pojazdy transmedialne’’. Tak nazwał jednostki, które mogą jakoby podróżować przez powietrze i wodę. Corbell podzielił się materiałem filmowym również na Instagramie i kanale YouTube. 

W klipie okrągła ciemna plama unosi się nad horyzontem. W tle słychać męskie głosy – w momencie, gdy obiekt porusza się poziomo w celowniku ekranu, jeden mówi “Ale przygazował!”. Scena osiąga swoje apogeum, gdy tajemnicza plama zanurza się w wodzie, a jeden z głosów krzyczy: “Wow, ale plusnęło!” w momencie, gdy rzekome UFO znika pod powierzchnią wody. 

Jak szybkie może być UFO 

Według Corbella materiał filmowy został nakręcony około godziny 23:00 czasu pacyficznego z wnętrza Centrum Informacji Bojowej okrętu USS Omaha, w pobliżu wybrzeża San Diego. Obrazy radarowe pokazują solidną kulę o średnicy blisko 2 m, która poruszała się z prędkością od 74 do 254 km/godz. Jej lot trwał ponad godzinę i zakończył się zniknięciem obiektu pod falami. W miejscu jego upadku nie znaleziono żadnych szczątków.  

 

 

“W poszukiwaniach wykorzystano łódź podwodną, ale nic nie znalazła” – napisał Corbell na swojej stronie. – “Nie wiemy, co, jeśli cokolwiek, Marynarka Wojenna lub Pentagon mogą powiedzieć na temat incydentu USS Omaha. Jednak jestem pewien, że ich milczenie ma jakiś cel”. 

Pentagon potwierdza: nagranie z UFO jest prawdziwe 

W odpowiedzi rzeczniczka Pentagonu Susan Gough potwierdziła wreszcie, że umieszczone przez Corbella w internecie nagranie jest autentyczne. Przyznała również, że rzeczywiście zostało zarejestrowane przez personel Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.  

To już kolejna z rzędu sytuacja, kiedy rzeczniczka Pentagonu potwierdza autentyczność nagrania z UFO. W kwietniu tego roku Gough przyznała, że prawdziwe jest nagranie niezidentyfikowanego obiektu kręcącego się nad okrętem marynarki wojennej USS Russel.  

Tym razem Gough dodała, że materiał filmowy włączono do trwających badań Oddziału Specjalnego ds. Niezidentyfikowanych Zjawisk Lotniczych (ang. Unidentified Aerial Phenomena Task Force, UAPTF), który jest programem Biura Wywiadu Marynarki Wojennej. Rzeczniczka nie skomentowała jednak żadnego innego szczegółu dotyczącego UFO, który podał Corbell.  

Odtajniono 2700 stron raportów CIA o UFO 

Więcej informacji na temat nagrania z kamer USS Omaha może pojawić się w nowym raporcie o niezidentyfikowanych obiektach latających, który Pentagon zapowiedział na czerwiec. 

W ostatnich latach rząd USA coraz chętniej zabiera głos w dyskusji na temat możliwości istnienia UFO. Opublikowane niedawno internetowe archiwum raportów CIA o UFO, gromadzonych od 30 lat, zawiera ponad 2700 stron odtajnionych dokumentów rządowych o tajemniczych obiektach w naszych przestworzach.  

Wszystkie raporty CIA O UFO możecie przeczytać tutaj: The Black Vault 

Źródło: ScienceAlert, Live Science