Najlepsza praca świata? NASA szuka ochotników do leżenia w łóżku

Amerykańska agencja kosmiczna poszukuje kandydatów do nietypowego badania. Wymagania? Chętni muszą… nie robić zupełnie nic! Przez 70 dni ochotnicy będą mogli czytać, oglądać filmy, odsypiać i relaksować się, a za to wszystko otrzymają solenne wynagrodzenie.

Chcesz dostawać 11 tys. funtów, nie ruszając się z łóżka? Zapoznaj się z ofertą NASA!

Jest oczywiście pewne “ale”. Uczestnicy badania nie mogą ruszać się z łóżka przez cały okres trwania badania, czyli przez 10 tygodni.

Badanie pozwoli naukowcom zasymulować, jak ciało zachowuje się podczas długookresowych podróży kosmicznych i jak stan nieważkości odbija się na stanie zdrowia. Łóżka uczestników będą specjalnie nachylone do tyłu pod kątem sześciu stopni, z głową poniżej stóp, aby uzyskać efekt, jakiego doświadczają astronauci w czasie podróży kosmicznych.

Leżenie przez tak długi czas spowoduje utratę masy mięśniowej i zmniejszenie gęstości tkanki kostnej. Te właśnie objawy to główne zagrożenia, na jakie narażeni są badacze podczas tygodni, a nawet miesięcy próżni. Cel badania to obserwacje, jak reaguje ludzkie ciało i wypracowanie metod, które pomogą astronautom pozostać w dobrej kondycji nawet podczas dłuższych lotów.

Naukowcy z NASA podkreślają, że do udziału w badaniu powinny się zgłosić osoby w wyjątkowo dobrej kondycji fizycznej, a także psychicznej. Aplikacje osób, które zazwyczaj spędzają czas na kanapie przed telewizorem nie będą rozpatrywane.

Więcej:NASAzdrowie