Oto najlepsza torebka na świecie. Specjaliści stworzyli cudo… ale i tak go nie kupicie

Torebki zwykły być ucieleśnieniem chaosu i czarnej dziury, ale łatwo pozbyć się dręczącego ich problemu, zmniejszając ją do poziomu, która uniemożliwia transportowanie w niej czegokolwiek.
Oto najlepsza torebka na świecie. Specjaliści stworzyli cudo… ale i tak go nie kupicie

Najmniejsza i jednocześnie najlepsza torebka na świecie od MSCHF

Firma MSCHF Microscopic Handbag wniosła rynek torebek na zupełnie nowy poziom, tworząc najmniejszą na świecie torebkę. Jeśli sama nazwa coś wam mówi, to zapewne wiecie już, że nie jest to nic innego, jak pokaz możliwości aktualnej technologii, którą MSCHF regularnie wykorzystuje, aby tworzyć produkty o viralowym potencjale. Tym razem firmie również się to udało, bo ta najmniejsza torebka w historii podbiła już nagłówki wielu serwisów.

Czytaj też: Czy da się wydrukować implant w człowieku? Tak, ale potrzeba jeszcze trochę pracy

Przechodząc do najważniejszego, torebka mierzy zaledwie 2,5 mikrona długości, jest wykonana z silikonu i złota, a jej kształt był wzorowany na rzeczywistej luksusowej torebce. W gruncie rzeczy nie jest widoczna gołym okiem w szczegółach i można ją zobaczyć tylko za pomocą mikroskopu elektronowego, co zresztą jest dla MSCHF podstawą, aby dumnie twierdzić, że to najmniejsza w historii rzeźba.

Czytaj też: To prawdziwy przełom w dziedzinie biodruku 3D! Teraz może ratować życie

W dążeniu do opracowania tej torebki MSCHF współpracowała z wyspecjalizowanymi producentami biotechnologii. Wykorzystała polimeryzację dwufotonową, a więc mikroskopijną technikę druku 3D oraz neonowo-zieloną żywicę fotopolimerową. Chociaż ma kształt torebki Louis Vuitton, z uchwytem i wzorem monogramu, to firma MSCHF nie uzyskała zgody od firmy Louis Vuitton na wykorzystanie jej logo lub wzoru.

Czytaj też: Komórki macierzyste wykorzystane do stworzenia tkanek oka. Nie obyło się bez techniki biodruku 3D

MSCHF twierdzi, że ta torebka stanowi krytyczny komentarz do absurdu związanego z modą i konsumpcjonizmem, a na dodatek przekracza granicę sztuki i technologii. Ta mikroskopijna torebka ma zostać wystawiona na sprzedaż na aukcji Just Phriends w Paryżu w zamkniętym żelowym pudełku umieszczonym pod mikroskopem wraz z jej obrazem na ekranie pod koniec tego miesiąca.

PS – po więcej materiałów najwyższej jakości zapraszamy na Focus Technologie. Subskrybuj nasz nowy kanał na YouTubie!