Najlepszy samochód do 30,000 tys. zł będzie odznaczał się ponadprzeciętną trwałością, więc teoretycznie, powinien zapewnić właścicielowi bezproblemową eksploatację. warunek jest jeden – trzeba wybrać rozsądnie. Na szczęście, kwota 30 tys. zł pozwala już wybierać spośród wielu segmentów, więc łatwo będzie można wybrać auto  idealnie dostosowane do przedstawianych potrzeb. W naszym zestawieniu znalazły się modele z różnych segmentów i roczników, ale w każdym przypadku, są to nad wyraz udane samochody, które cieszą się bardzo dobrą opinią. 

 

Najlepszy samochód do 30 000 tys. zł: czym się kierować?

Najlepszy samochód do 30,000 zł może być luksusową limuzyną, sportowym "przecinakiem" lub rozsądnym kompaktem. Tak duża swoboda wyboru sprawia, że wielu nabywców daje się ponieść emocjom. W tym przypadku, jest to wysoce niewskazane. Owszem, za tę kwotę można nabyć dobrze utrzymanego, reprezentacyjnego sedana, jednak nawet jeśli stan auta będzie zadowalający, to prędzej czy później i tak trzeba będzie wykonać podstawowe czynności eksploatacyjne, a te mogą bezlitośnie zdrenować konto bankowe. Warto zatem mierzyć siły na zamiary i odłożyć na bok emocje.

Auta do 30 tys. zł są jednymi z najczęściej poszukiwanych na rynku wtórnym. Sytuacja ta jest bezlitośnie wykorzystywana przez wszelkiej maści "krętaczy", kombinujących na wszelkie możliwe sposoby. Jeżeli zatem decydujemy się na zakup samochodu w tej cenie, należy szczególnie dokładnie przyjrzeć się jego historii, zwłaszcza gdy celujemy w model marki popularnej na polskim rynku. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, dla własnego dobra lepiej odpuścić sobie taki egzemplarz i szukać dalej. 

Warto też zastanowić się, czy sympatia do silników wysokoprężnych jest warta podwyższonego ryzyka. Z kwotą 30 tys. zł w kieszeni, nie należy nastawiać się, że kupimy młodego diesla z niskim przebiegiem, a po pewnym czasie, nawet trwałe jednostki mogą wymagać kosztownego serwisu.