Najpiękniejsze koty świata zjadą do Częstochowy

Aż 70 egzotycznych kotów, pochodzących z ponad 30 najlepszych polskich hodowli, będzie można zobaczyć podczas jednego z największych pokazów tych pupili w regionie, którego organizatorem jest Galeria Jurajska w Częstochowie. Zaprezentowane zostaną m.in. koty rasy ragdoll, main coon i devon rex. Wszystko w ramach Światowego Dnia Kota.

Już 22 lutego Częstochowa zamieni się na jeden dzień w światową stolicę kociarzy. Do miasta zjedzie kilkudziesięciu hodowców najbardziej egzotycznych kocich ras. Zaprezentują oni swoje zwierzaki podczas IV Jurajskiego Pokazu Kotów Rasowych – organizowanego wspólnie przez Galerię Jurajską i Śląski Klub Miłośników Kotów Rasowych. W sumie będzie można zobaczyć ponad 70 kotów m.in. takich ras jak persy, sfinksy, maine coony, rosyjskie niebieskie, ragdoll, devon rext.

Światowy Dzień Kota w Galerii Jurajskiej to jednak nie tylko pokaz tych pupili, ale również konkurs dla nich. Spośród wszystkich zaprezentowanych kotów aż w 12 kategoriach nagrodzone zostaną te najpiękniejsze na Jurze. Na zwycięzców czekają stworzone specjalnie na tę okazję statuetki oraz bony zakupowe do sklepu zoologicznego KAKADU. – W tym roku szukamy kotów z charakterem, zadziornych, a przede wszystkim takich, które budzą zachwyt, nie tylko hodowców – mówi Violetta Dziubin.

Dowiedz się więcej o swoim kocie

Oprócz tego przez cały dzień, każdy kto przyjdzie do Galerii będzie mógł skorzystać z bezpłatnych porad fachowców. Do dyspozycji kociarzy będą hodowcy oraz weterynarz. U tego ostatniego będzie można dowiedzieć się więcej m.in. o żywieniu kota, jego zdrowiu i obowiązkowych szczepieniach. – Bez względu na to jakiego mamy w domu kota, czy dachowca, czy kota rasowego, będziemy mogli dowiedzieć się więcej o jego zachowaniu, kocich humorach, hodowli, zdrowiu. Pomogą w tym eksperci dyżurujący przez cały dzień. Z kolei podczas prezentacji hodowli będzie można dowiedzieć się więcej o poszczególnych kocich rasach – zapowiada przedstawicielka Galerii Jurajskiej.

Dla najmłodszych natomiast przygotowano specjalne atrakcje m.in. kocie makijaże, konkursy i  interaktywną bajkę „Z kotem w butach dookoła świata”, dzięki które z perspektywy futrzaka najmłodsi będą mogli poznać różne kraje, zabytki i kulturę.

Psie i kocie adopcje

Przez cały dzień będzie można także pomóc Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Równolegle z pokazami na dolnym poziomie Galerii odbywać się będą adopcje psów i kotów. Wolontariusze będą prowadzili także kwestę na rzecz schroniska oraz zbiórkę darów, które pozwolą znajdą przetrwać zimę. – Potrzebne jest praktycznie wszystko. Wolontariusze zbierać będą m.in. karmę, odżywki, zabawki, stare smycze, koce, dywany, kołdry. Zebrane rzeczy trafią bezpośrednio do psiaków i kotów. Dary możemy kupić zarówno w sklepie zoologicznym w Galerii, jak również przynieść z domu – namawia Violetta Dziubin.

IV Jurajski Pokaz Kotów Rasowych, Galeria Jurajska, 22 lutego 2014, godz. 12.00, Wstęp wolny

Więcej: galeriajurajska.pl