Nie płać za naprawę auta. Koszty tych szkód może pokryć firma ubezpieczeniowa

Ubezpieczyciele przygotowali dla kierowców usługi, które mogą okazać się przydatne podczas dojazdu autem do pracy, wakacyjnej podróży w Polsce lub za granicą. Zobacz, za jakie naprawy zapłaci Twój ubezpieczyciel, jeśli wykupisz u niego autocasco lub assistance.

Szkoda 1: Przebita opona w samochodzie

Wybrałeś się w zagraniczną podróż z rodziną. Przed Wami wakacyjny wypoczynek. Jednak jedziecie własnym autem, a w trakcie wyprawy przebiliście oponę i nie możecie ani podróżować dalej, ani naprawić koła samodzielnie. Nie orientujesz się, jak wezwać zagraniczną pomoc drogową i na jakich zasadach działa.

– Niektóre naprawy nie wymagają holowania pojazdu do warsztatu. Mechanik może wykonać drobne naprawy przy drodze – takie jak wymiana przebitej opony. Usunięcie tego typu szkody będzie łatwe, jeśli właściciel samochodu kupił ubezpieczenie assistance. W jego ramach ubezpieczyciel zorganizuje pomoc i opłaci usługę – informuje jeden z doradców klienta z nowej darmowej porównywarki ubezpieczeń Mubi.

 

Szkoda 2: Zamarznięty zamek

Mróz bywa dotkliwy nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego auta, a szczególnie dla Twojego zamka. Gdy ten zamarznie, będziesz miał problem, aby np. punktualnie wyruszyć do pracy.

Możesz próbować poradzić sobie z tym problemem sam, jednak nie każdy sposób przyniesie pożądany efekt. Zamiast naprawić, możesz dodatkowo uszkodzić tę część samochodu. Lepiej więc skorzystać z ubezpieczenia assistance, dzięki któremu koszt naprawy zamka przez specjalistę pokryje ubezpieczyciel.

Pomoc z assistance przyda Ci się także wtedy, gdy zatrzaśniesz kluczyki w samochodzie. Zapomnij o wyłamywaniu drzwiczek czy wybijaniu szyby. W końcu jednej szkody nie usuwa się, tworząc kolejną.

 

Szkoda 3: Wgniecenie karoserii

Wyjątkowo duży grad wielkości mandarynek nie zdarza się w naszym kraju? W dobie radykalnie zmieniającego się klimatu wszystko jest możliwe. A może spadające gałęzie drzew, które znacząco wgniotły karoserię Twojego samochodu? Natura bywa nieprzewidywalna, ale Ty możesz odpowiednio się przygotować dzięki zakupieniu AC.

Porównanie ubezpieczeń AC pozwoli Ci znaleźć odpowiedni dla siebie wariant. Chcąc chronić swój samochód przed skutkami działania przyrody, możesz pozwolić sobie na zakup najniższego wariantu – AC mini. O tym, które TU umożliwiają nabycie tej opcji autocasco, powie Ci porównywarka ubezpieczeń samochodu. Jednak skoro już myślisz o realnej ochronie pojazdu, rozważ zakup nieco szerszej ochrony, która zagwarantuje pomoc także w razie kradzieży, uszkodzenia czy całkowitego zniszczenia.

 

Szkoda 4: Wybita szyba

Motywacje działania wandali są różne. Jedni kierują się chęcią zysku, dlatego włamują się do aut, aby zabrać cenniejszy sprzęt, np. radio. Inni niszczą pojazdy pozostawione na parkingach tylko dla zabawy. Bez względu na to czym kierował się złoczyńca, najprędzej zniszczy szybę, a jej wymiana może unieruchomić auto na długo.

Autocasco przynajmniej w standardowym wariancie ochroni Twoje oszczędności i pomoże szybko usunąć szkodę. Ubezpieczyciel, u którego wykupiłeś ubezpieczenie AC, zajmie się organizacją pomocy dla Ciebie i opłaci wstawienie nowej szyby.

 

Szkoda 5: Kradzież auta

Na utratę pojazdu w wyniku kradzieży jesteś narażony szczególnie wtedy, gdy parkujesz go na zewnętrznym, ogólnodostępnym parkingu. Myśl przyszłościowo i postaraj się przewidzieć kroki złodziejaszków. Autocasco nie pozwoli Ci uniknąć kradzieży (przed tym przynajmniej w pewnym stopniu zabezpieczy Cię alarm), ale zrekompensuje stratę. Pieniądze z odszkodowania będziesz mógł wówczas przeznaczyć na zakup nowego auta.