Niewygodna prawda, Sophie Hannah

Kiedy z powodu fatalnej pogody lot samolotu zostaje odwołany, a pasażerowie muszą spędzić noc w obskurnym hotelu, Gaby Struthers z konieczności dzieli pokój z przerażoną młodą kobietą Lauren Cookson. Nieznajoma opowiada Gaby o pewnym zabójstwie…

Francine Breary, kobieta po przebytym udarze – którą opiekowała się Lauren – została zamordowana. Do zabójstwa przyznaje się jej mąż Tim i przekazuje policji dowody popełnionej zbrodni. Twierdzi, że zabił bez powodu. Tim Breary jest jedynym mężczyzną, którego Gaby kiedykolwiek kochała. Ona i Lauren Cookson wierzą, że Tim jest niewinny.

Zwłoki Jasona Cooksona, męża Lauren, zostają podrzucone na parking komisariatu. Co łączy te dwa morderstwa? Czy asom policji kryminalnej uda się odtworzyć przebieg wydarzeń i dociec prawdy?   

„Sophie Hannah tworzy wielopoziomową, skomplikowaną intrygę, pełną gwałtownych zwrotów akcji i niespodzianek. Wspaniale napisany, zuchwały i piekielnie wciągający thriller”.

Heat Magazine

„Hannah ponownie daje dowód literackich umiejętności, zdolności tworzenia skomplikowanych fabuł, barwnych postaci, nie wspominając już o wciągającym początku. Niewygodna prawda równie dobrze mogłaby wyjść spod pióra Agathy Christie. Narastające stopniowo napięcie wskazuje na dojrzałość autorki i jej warsztatu literackiego. Intryga to prawdziwy majstersztyk”.

Daily Mail

„Psychologiczny thriller o konstrukcji labiryntu. Hannah to mistrzyni prowadzenia czytelnika mylnymi tropami, a tu dosłownie przeszła samą siebie”.

Sunday Express

„Hannah, błyskotliwa autorka współczesnych kryminałów, opowiada historie, które są wciągające, skłaniają do myślenia i prowokują. Niewygodna prawda to prawdziwa perełka w swoim gatunku”.

RTE Ireland

„Jeszcze jedna frapująca łamigłówka jednej z najlepszych brytyjskich autorek kryminałów. Musicie to przeczytać”.

Imagine Magazine

Sophie Hannah jest utalentowaną pisarką i cenioną poetką, uhonorowaną nagrodą Daphne du Maurier i nominowaną do T.S. Eliot Prize. Twarzyczka, Przemów i przeżyj, Na ratunek, Druga połowa żyje dalej, Powiedz prawdę, Zabójcze marzenia i Trauma, thrillery psychologiczne Hannah, zostały entuzjastycznie przyjęte przez krytyków i czytelników i stały się bestsellerami. Powieści przeniesiono na ekran i przetłumaczono na wiele języków.