Nivea Men dla męskiej pielęgnacji włosów

Jak mężczyźni dbają o włosy? Z badań wynika, że mężczyźni prezentują dwie dość skrajne postawy odnośnie pielęgnacji włosów.

Z jednej strony mamy do czynienia z podejściem bardzo racjonalnym. To Pan Minimalista, który koncentruje się na prostych i podstawowych potrzebach takich jak zdrowe i czyste włosy. W jego postawie brak emocji w stosunku do włosów. Są one dla niego częścią jego ciała, która nie wpływa na całościowy wygląd. Swoją pielęgnacje ogranicza do niezbędnego minimum czyli umycia włosów bądź pozbycia się łupieżu.

Jest to podejście cechujące się małym zaangażowaniem w czynności pielęgnacyjne, a także w kosmetyki do pielęgnacji. Inaczej podchodzi do swoich włosów Pan Zaangażowany będący reprezentantem drugiej postawy. Włosy są dla niego wizytówką i stanowią dość ważny element wizerunku. Wpływają one na jego samoocenę oraz na to jak postrzega go otoczenie.

Postawa ta ma zdecydowanie bardziej emocjonalny wymiar niż „pan czysty włos”, gdyż cechuje ją znaczne zaangażowanie w dbanie o włosy. Jest to dbanie zarówno o zdrowie oraz czystość włosów jaki i o ich piękny wygląd. Jednakże w przeciwieństwie do kobiet swoje zbiegi pielęgnacyjne koncentruje on bardziej wokół stylizowania włosów niż zabiegów regeneracyjnych i odżywczych.

Niemniej niezależnie od podejścia do pielęgnacji włosów mężczyźni oczekują, aby szampon zwalczał łupież i chronił przed jego nawrotem jak również nie podrażniał skóry głowy. Powinien on pielęgnować i odświeżać włosy oraz zmniejszać ich przetłuszczanie się. Jednocześnie ważne jest, aby wzmacniał je i pozostawiał czystą skórę głowy oraz włosy.

NIVEA jako lider w męskiej pielęgnacji włosów, odpowiadając na ich potrzeby, wprowadza nowy szampon, który pozostawia włosy świeże i czyste nie podrażniając skóry głowy oraz zestaw żeli do stylizacji włosów, które pozwolą utrwalić fryzurę.

Szampon NIVEA MEN Pure Impact
– Zapewnia włosom czystość i świeżość
– Jest łagodny dla skóry głowy
– Nie zawiera parabenów, silikonów oraz olejów mineralnych
EFEKT: czyste i świeże włosy
TYP WŁOSÓW: włosy normalne
Cena/ Pojemność: 12,49PLN/ 400ml

Żel do stylizacji włosów NIVEA MEN NATURAL
– zapewnia mocne utrwalenie przez cały dzień
– pozwala uzyskać naturalny efekt
– nie skleja i nie nabłyszcza włosów
– nie pozostawia osadów i łatwo go zmyć
Cena/ Pojemność: 13,49PLN/ 150 ml

Żel do stylizacji włosów NIVEA MEN ELASTIC
– zapewnia super mocne utrwalenie przez cały dzień
– daje elastyczną odporność, która nie usztywnia fryzury
– nie pozostawia osadów i łatwo go zmyć
Cena/ Pojemność: 13,49PLN/150 ml

Żel do stylizacji włosów NIVEA MEN POWER
– zapewnia ekstremalnie mocne utrwalenie przez cały dzień
– zachowuje elastyczność podczas aplikacji, aby potem utrwalić fryzurę
– nie pozostawia osadów i łatwo go zmyć
Cena/ Pojemność: 13,49PLN/ 150 ml