Nothing prezentuje nowe słuchawki. Tym razem dostajemy dwa modele – flagowy i bardziej budżetowy

Zgodnie z zapowiedzią Nothing zaprezentowało dzisiaj nowe słuchawki – Nothing Ear 2 i Ear (a). Pierwszy model jest następcą zeszłorocznego flagowca, podczas gdy drugi zajmie miejsce na niższej półce, rozszerzając linię „a”, do której producent wprowadził już smartfona.
Nothing prezentuje nowe słuchawki. Tym razem dostajemy dwa modele – flagowy i bardziej budżetowy

Zarówno Nothing Ear 2, jak i Ear (a), cechują się typowym dla producenta designem z przezroczystymi elementami. Na pierwszy rzut oka ich konstrukcja jest dość podobna, bo mamy tutaj przezroczysty trzonek i wkładki douszne z silikonową końcówką. Oba modele są tyeż odporne na kurz i wodę zgodnie z normą IP54, a tym, co najbardziej je odróżnia, jest etui oraz dodatkowy, żółty wariant kolorystyczny w tańszych słuchawkach, obok klasycznej bieli i czerni. Jak natomiast prezentuje się ich specyfikacja?

Co oferuje Nothing Ear 2?

Na pokładzie tych flagowych słuchawek znalazły się dynamiczne przetworniki 11 mm z ceramiczną membraną zapewniającą wyrazistsze i bogatsze wysokie tony. Wyraźniejszy dźwięk został osiągnięty poprzez dodanie dwóch dodatkowych otworów wentylacyjnych, które poprawiają przepływ powietrza. Producent zapewnił użytkownikom dostęp do kodeków LHDC 5.0 i LDAC wspierających przesyłanie strumieniowe dźwięku Hi-Res oraz ulepszonego algorytmu Smart ANC, który automatycznie sprawdza szumy i odpowiednio dostosowuje ANC.

Skoro przy aktywnej redukcji jesteśmy, producent zapewnia redukcję hałasu o wartości 45 dB. Tryb Adaptive ANC umożliwia użytkownikom przełączanie pomiędzy trzema poziomami redukcji szumów w zależności od otoczenia. Z poziomu aplikacji towarzyszącej Nothing X dostajemy możliwość większej kontroli nad dźwiękiem z wieloma zaawansowanymi funkcjami. Na pokładzie znalazła się te nowa technologia Clear Voice, która w połączeniu z nowymi mikrofonami zapewnia lepszy odbiór głosu i wyraźniejsze połączenia.

Najnowsze słuchawki Nothing łączą się z innymi sprzętami poprzez Bluetooth 5.3. Ear 2 mogą też pochwalić się naprawdę długim czasem pracy, bo bez ANC wynosi on 8,5 h, a po włączeniu aktywnej redukcji szumów ten czas skraca się do 5,2 h. jeśli zaś użyjemy etui ładującego, możemy korzystać z tego modelu do 40,5 h. 

Nothing Ear (a) nie różni się tak bardzo od droższego modelu

Różnice między tymi słuchawkami sprowadzają się przede wszystkim do tego, iż nie znajdziemy tu niestandardowego korektora dźwięku i bardziej wyszukanej ceramicznej membrany. Poza tym większość kluczowych funkcji została zachowana, w tym dynamiczne przetworniki 11 mm czy obsługa ANC i LDAC. Co ciekawe, Ear (a) cechuje dłuższa żywotność baterii, bo bez ANC mogą pracować 9,5 h, podczas gdy z aktywną redukcją hałasu jest to 5,5 h, a z etui ładującym – do 42,5 h.

Najnowsze słuchawki Nothing obsługują też funkcje wykrywania w uchu, Google Fast Pair, Znajdź moje słuchawki douszne i nie tylko. Producent zapewnił im też dostęp do ChatGPT za pomocą poleceń głosowych, ale z tej opcji skorzystamy tylko posiadając smartfon Nothing.

Ruszyła właśnie przedsprzedaż nowych słuchawek Nothing

Oba modele dostępne są już na stronie pl.nothing.tech, gdzie flagowy model kupimy za 679 złotych, natomiast tańsza wersja dostępna jest za 459 złotych.