Nothing rozszerza dostępność niedrogich urządzeń submarki CMF. Tak, w Polsce też je kupimy

Pod koniec września Nothing postanowiło uderzyć w segment budżetowy, choć nie bezpośrednio, bo wykorzystując w tym celu submarkę CMF. Podczas premiery zobaczyliśmy smartwatch, słuchawki i ładowarkę, ale raczej nie spodziewaliśmy się, że producent zdecyduje się na rozszerzenie ich dostępności poza Indie. Tymczasem okazało się inaczej.
Nothing rozszerza dostępność niedrogich urządzeń submarki CMF. Tak, w Polsce też je kupimy

Nothing najwyraźniej nie ma zamiaru się ograniczać i bardzo dobrze. Przedstawione przez firmę tanie urządzenia nie muszą być dostępne tylko w bardzo ograniczonych regionach. Producent wprowadził je już w Wielkiej Brytanii (w sklepie Nothing’s Soho), a także w Indiach, gdzie można zakupić je stacjonarnie lub online u wybranych partnerów. Co dalej? Dalej są inne regiony! Nothing ogłosiło, że rozszerza dostępność produktów swojej submarki CMF na 15 nowych krajów. Ku naszemu zaskoczeniu, obok USA, Niemiec, Japonii, Malezji czy Australii znalazła się nawet Polska. Dobrze wiemy, że to akurat zdarza się dość rzadko, bo w takich przypadkach nasz kraj jest zwykle pomijany.

Zaskoczeniem dla nikogo nie będzie fakt, że produkty Nothing kupimy w sklepie x-kom. Jeśli interesowaliście się wcześniej smartfonami producenta, to wiecie, że właśnie w tym sklepie można było je bez problemu kupić. Teraz pojawiły się tam również słuchawki CMF Buds Pro, a na początku 2024 roku dostępny będzie też smartwatch Watch Pro. Drugim miejscem, gdzie można te urządzenia kupić, jest polski Amazon. W tym miesiącu ruszy przedsprzedaż, a wysyłka została zaplanowana na grudzień.

Jeśli zaś chodzi o to, co oferuje wspomniany zegarek i słuchawki CMF by Nothing, to pokrótce przypomnę jeszcze ich specyfikację

Słuchawki Buds Pro zostały ukryte w okrągłym, płaskim etui przypominającym puderniczkę. Oferują aktywną redukcję szumów z deklarowaną redukcją 45 dB w szerokim zakresie 5000 Hz. Mają też najbardziej pojemny akumulator ze wszystkich słuchawek Nothing, bo zapewniają 6,5 godziny pracy z ANC i 11 godzin bez ANC, natomiast z użyciem etui ładującego, ten czas wydłuża się do 39 godzin. To świetny wynik, o ile ma pokrycie w rzeczywistości. Przetworniki audio są wykonane z LCP+PU i umożliwiają regulację basów w czasie rzeczywistym. Co ciekawe, konfiguracja słuchawek odbywa się z poziomu aplikacji Nothing X, tej samej, która obsługuje zaawansowane słuchawki Nothing, użytkownicy dostaną więc dostęp do konfigurowalnego korektora i możliwości dostosowania sterowania dotykowego. CMF Buds Pro będą dostępne w trzech kolorach: ciemnoszarym, jasnoszarym i pomarańczowym. Ich polska cena wynosi 229 złotych.

Smartwatch CMF Watch Pro wyposażono w duży 1,96-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 410 x 502 i maksymalnej jasności ponad 600 nitów. Wyświetlacz odświeża się z częstotliwością 58 Hz, co zapewnia płynniejsze wrażenia w porównaniu do 30 Hz w innych, niedrogich smartwatchach. Z funkcji zdrowotnych znajdziemy tu opcję monitorowania tętna i nasycenia krwi tlenem w czasie rzeczywistym, monitorowanie snu i stresu. Do tego zintegrowana nawigacja GPS zapewnia śledzenie lokalizacji podczas biegania, jazdy na rowerze, chodzenia i pieszych wędrówek. Zegarek obsługuje naprawdę obszerną listę aktywności, które można śledzić. W dodatku umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń dzięki zintegrowanemu mikrofonowi i głośnikowi. Akumulator o pojemności 340 mAh ma wystarczyć nawet na 13 dni pracy. Dostępny jest w dwóch wariantach wykończenia: Dark Grey z matowym aluminium z jasno- i ciemnoszarym paskiem oraz Metallic Grey z pomarańczowym paskiem i polerowanym, błyszczącym aluminium otaczającym kopertę. Polska cena tego urządzenia nie została jeszcze ujawniona, ale biorąc pod uwagę, że w Indiach wynosi ona od ok. 240 do 260 złotych, to u nas nie powinna być wyższa niż 350 złotych.