Nowa linia pralek od Samsunga – wysoka efektywność energetyczna i zaawansowane funkcje AI

Samsung wprowadził nową linię pralek, która obejmuje energooszczędną pralkę A-40%. Zapewnia ona oszczędność energii dzięki zastosowaniu mi.in. technologii Bubble Shot z wieloma funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji, takimi jak AI Ecobubble, AI Wash czy AI Energy Mode.
Nowa linia pralek od Samsunga – wysoka efektywność energetyczna i zaawansowane funkcje AI

Samsung wprowadza do oferty nowe pralki

Nowa linia pralek, przewidzianych na europejski rynek, została zaprezentowana podczas globalnej premiery „Welcome to BESPOKE AI”, odbywającej się przed kilkoma dniami w Paryżu. Właśnie wtedy Samsung wprowadził do oferty takie modele, jak A-10% i A-20% o większej efektywności energetycznej w opcjach o pojemności 9 kg i 11 kg, a także dodatkowa energooszczędna pralka A-40% o pojemności 11 kg. Premierowe urządzenia, pozwalają na oszczędność energii, a najlepszymi wynikami na tym polu może pochwalić się model A-40%.

Zastosowano tutaj zaawansowane technologie (Samsung użył ich po raz pierwszy w swojej linii pralek), co pozwoliło na osiągnięcie zużycia energii zmniejszonego nawet o 40% w stosunku do minimalnych wymagań dla klasy efektywności energetycznej A. Osiągnięto to na kilka sposobów, choć największa zasługa leży po stronie technologii Bubble Shot. W tym rozwiązaniu woda z detergentem jest rozpylana wewnątrz bębna na powierzchnię ubrań po przetłoczeniu ją przez pompę obiegową. Sprawia to, że prane rzeczy łatwo nasiąkają wodą, detergent wnika w nie równomiernie, a to przekłada się na ogólną wydajność prania przy równoczesnym skracaniu cyklu (w cyklu Bawełna) i oszczędności wody.

Zużycie energii można obserwować dzięki AI Energy Mode w SmartThings Energy. To bardzo przydatna funkcja, bo nie tylko daje możliwość monitorowania dziennego, tygodniowego czy miesięcznego zużycia, ale również pozwala oszacować wysokość miesięcznych rachunków za prąd, a gdy te będą wyższe, niż zakładano, z poziomu apki można włączyć tryb oszczędzania energii, który inteligentnie zmniejsza zużycie energii nawet o 70% w porównaniu z praniem w ciepłej wodzie.

Oczywiście cechą nowych pralek Samsunga jest sztuczna inteligencja, mająca ogromny wpływ na poprawę poziomu wydajności energetycznej i ulepszanie podstawowych funkcji. Mamy więc opcję AI Ecobubble, która umożliwia dopasowanie programów do prania czy AI Wash do prania delikatnych ubrań przy mniejszej ilości wody i detergentu.

Samsung zastosował i rozszerzył funkcje w trzech ważnych obszarach prania – redukcji uwalniania mikroplastiku, łatwości użytkowania i czasu prania. Osiągnięto to poprzez zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań. To właśnie dzięki nim tak przyziemna czynność, jaką jest pranie, staje się nie tylko łatwiejsza, ale o wiele bardziej efektywna, przy jednoczesnej oszczędności energii oraz czasu. Obecnie jest już dostępnych 15 wariantów kolorystycznych i wzorniczych pralek w czterech seriach produktów (WW8/7/6/5000D).